Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért hívják a feketedobozt...

Miért hívják a feketedobozt feketedoboznak amikor piros?

Figyelt kérdés
2009. febr. 14. 18:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


De sokan azért híjják -""- nak, mer' ha repüllőgép lezuhan, többnyire az óriási tűzzel jár, tehát leég róla a festék, összekormozódik, stb.

2009. febr. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%

Mee nem a külseje a lényeg, te! Hanem a belseje!!!

És az - mivel ottan sütít van - az fekete! :DDD

2009. febr. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocsi az OFF-ért.


Én egyszer a tengerben találtam egy csőszerű tranzisztorhoz hasonló tárgyat, az egyik haverom azt mondta hogy ez fekete doboz.

aztán meg egy rendőr ismerősöm is, azt ajánlotta, hogy vigyem be valahona vagy vizsgáltassam be.


átlátszó, törhetetlen, mintha egy aranyszál is lenne benne, szét akartam vágni, de nem lehetett.

Semmi narancssárga nem volt körülötte, ez egy átlátszó, külyükkel teli henger volt, aneten megnéztem, és hasomlít a modern fekete doboz rögzítőjére.


beleírva ez van: JEM:-290-Germany

Arbc-fly-REC-5005214435-PHONEX


na ez mi lehet?

légyszike legítsetek.

már KB 2 éve nálam van, ja nem kegyetlen nehéz.

Volt egy búvárcsoport, amatőrök is lemehettek, és akkor találtam.

pedig tollmácsolták: ami lent van, felhozni tilos.

de nekem nem kell 2X mondani.


légyszi segítsetek.

2010. jún. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 jr978e válasza:
"A gyakorlatban az eszköz sohasem fekete, hanem feltűnő narancssárga vagy piros festést kap a könnyebb megtalálhatóság érdekében. A „fekete doboz” kifejezés a fizikában és elektronikában elterjedt megnevezése annak, aminek csak a be- és kimeneteit ismerjük, a belső felépítését nem (vagy az adott esetben az nem lényeges). Ebben az esetben is a lényeg azokon a bemenő adatokon van, amiket a berendezés rögzít, nem a belső mechanizmuson."
2013. febr. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!