Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » "Csak egy osztály voltunk,...

"Csak egy osztály voltunk, Egy osztály amelyről sokan túl sok rosszat hittek, Később gondolták tévedtek, Hitték gondolták, S talán senki sem tudta kik voltunk igazán" Ez az idézet kitől származik?

Figyelt kérdés
Mert felszeretnénk íratni a tablóra és kell az is hogy az idézet kitől származik.
2011. febr. 18. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:
ha jól tudom, Kölcsey.
2011. febr. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
és ez mennyire biztos?
2011. febr. 18. 18:57
 3/6 anonim ***** válasza:
nem tudom, igazából neten néztem utána, egyetlen egy helyen találtam meg, ott Kölcsey-t írtak.
2011. febr. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2011. febr. 20. 20:17
 5/6 Zsigmond_István válasza:
97%

Sziasztok! Bármilyen hihetetlenül is hangzik, de ez az idézet az édesapámtól, Zsigmond Istvántól származik,

tehát NEM Kölcseytől, mint ahogy az tévesen elterjedt az Interneten. Az idézetet egyébként saját középiskolai tablójára írta 1983-ban. Azóta több helyen is találkoztunk már a sorokkal, melyeket kissé átfogalmaztak azóta.

Mindesetre az eredeti így szól:


"Csak egy osztály voltunk,

Egy osztály, amelyről néhányan túl sok jót hittek,

Később sokan azt gondolták, tévedtek...

...Hitték gondolták...

És talán senki sem tudta kik voltunk valójában"


Zsigmond István

2011. máj. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :) de már Ady idézet lett a tablón :) de azért jó tudni h milyen idézet :D
2011. máj. 22. 19:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!