Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha egy tanár...

Mit tegyek, ha egy tanár folyamatosan szívat?

Figyelt kérdés
Teljesen más politikai nézeteket vall mint én és emiatt folyamatosan szívat. Betegségből visszatérve egyszerre lecsapott rám, a beadandó dolgozatomat széttépte, rendszeresen adja az egyeseket, sőt már utalt is rá, hogy jövőre ugyan ezen az évfolyamon leszek. Mi a megoldás?
2011. febr. 16. 10:43
 1/9 anonim ***** válasza:

A politikai nézet mindenkinek a magánügye. Az iskola nem tere ennek megvitatására, kivéve ha az valamilyen óra anyagához kapcsolódik.

Azaz sem a tanárnak, sem a diáknak nem kellene polikai érzelmeit és hovatartozásait hangoztatni, és kimutatni, és nem lehet alapja semmilyen döntésnek. Ha a tanár viselkedésében (ruházat, megnyilvánulás) nyilvánul meg a provokálás, akkor jelezni kell az igazgatónak és ő el fogja intézni. Ha a diák viselkedésében (ruházat, megnyilvánulás) nyilvánul meg a politikai provokálás, akkor neki kell leállnia vele, egyik féltől sem elfogadható ha egy közösségre próbálja ráerőltetni a nézeteit, még ha beszédben nem is, de viselkedés, reakciók és tipikus öltözködés alapján azt megteszi.

Ha nem adsz alapot arra hogy veled így bánjanak, akkor a tanár sem tud mit kezdeni. Ha szerinted a politikai nézet az ütközőpont, akkor tartsd meg magadnak a véleményt minden téren.

2011. febr. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én soha nem nyilvánítottam politikai véleményt, csak az a baj, hogy a tanári egy nyugdíjasklubra hasonlít és valahonnan megtudta. Az igazgatóval beszélni sem lehet, úgy örül a hatalmának, mint egy hülye gyerek.
2011. febr. 16. 13:31
 3/9 anonim válasza:
Nyugi engem se szeret egy tanár de már nem ő tanít minket csak néha jön be helyetesíteni
2011. febr. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Szivass vissza de csak módjával hogy ne tudjon vele megfogni
2011. febr. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti: Kösz a választ, de ettől még nem oldódott meg a probléma.

Utolsó: Hogyan csináljam? Egyszer mert valaki beszólni neki, csak nagyon finoman tette és egy órán keresztül prédikált neki, megalázta mindenki előtt. vitatkozni nem lehet vele, mert ha szakad a lánca, akkor kinyitja a naplót és beír pár darab egyest.

2011. febr. 18. 11:08
 6/9 anonim válasza:
kezdj el jól tanulni,tegyél jó benyomást a többi tanárnak magadról,és észre fogja venni h kezdesz javítani!
2011. febr. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A tanulással és a jó benyomással nincs baj, ráadásul a többi tanár véleménye nem is érdekli. Tudja, hogy semmilyen felelősséggel nem jár, amit csinál, akár 10 egyest is ki tud magyarázni, ha valaki mellettem tanúskodik az pedig az én sorsomra jut.
2011. febr. 18. 12:11
 8/9 anonim válasza:
Ha valakinak beír csak úgy egyest az szabálytalan és hívd fel erre a tanári kar figyelmét és kezdj el tiltakozni . Küzdj!!!
2011. febr. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok,teljesen rámszállt az egyik tanárom,ráadásul szerintem ok nélkül. A nagy tesómat is mindig lehúzza és engem is. Nem hiszem,hogy az átlagommal van baja ,mert nem rossz,de ez akkor is marha idegesítő. Kihív feleni 1 hét betegség után,a 2 hét ezelőtti leckéből. Soha ismétlem SOHA nem feleltett még valakit,úgyhogy az nem volt ez elöző órán,velem persze megtette.Aztán kettest ad az esszémre,miszerint nem tudok magyarul se fogalmazni.Szerintem meg tudok,ráadásul többen is elolvasták esszém,és ők is ezt mondták. Ilyen helyzetben mit lehet csinálni?
2013. máj. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!