Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nálunk élnek messze a...

Miért nálunk élnek messze a legkedvetlenebb emberek?

Figyelt kérdés

Bárhol lát az ember túristákat mindíg jókedvűek és bárhová mész a világban, még szegény országokban is mindenhol normális tartásúak és kedvdúsak vannak.

Csak itt érzi az ember, hogy mindenki mefásúlt, életunt, kiégett, pesszimista emberek vannak, még a tinédzserek is.


2011. febr. 13. 23:48
 1/8 anonim ***** válasza:
hát túristaként nem is a depressziós embereket látod meg, egyébként meg északi országokban (finn , svéd stb) ott is rengetegen vannak
2011. febr. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Csodálkozol ebben az országban mindenkinek lefelé görbül szája?Minek lehet itt örülni?Ha csak nem vagy politikus,vagy vezérigazgató valahol...
2011. febr. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ott a pont az előttem válaszolónál.Annak örüljön az ember hogy minimálbérért kihajtja a belét 8-10-12 órában és emberszámba nem veszik?
2011. febr. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

előző válaszolók:

mivel még csak 18 éves leszek, nem dolgoztam, nem tudom milyen megélni minimálbérből. DE. a szegény, éhező afrikai országokban is sok ember boldog, pedig nekik gyakran kevesebb, mint napi 1 dollárból kell megélniük. nem beszélve arról, hogy itt Magyarországon is rengeteg szegény család boldog. szóval szerintem nem CSAK a kevés pénz a probléma. emberek, legyetek boldogok :D

2011. febr. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Még jó, hogy a turisták mosolyognak, hiszen kirándulnak, kikapcsolódnak, elfelejtik kicsit a gondokat! Azért ne hasonlítsuk már őket össze egy reggel 6kor munkába induló emberrel :D
2011. febr. 14. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én ha szembejön egy turista, próbálok rá mosolyogni.

Én annak is tudok örülni, ha neki jó.

Akkor viszont ha bármi fájót látok, nekem is cefet.

Picit talán többet adtunk, mint amit visszakaptunk érte, és most csalódottak, kicsit fásultak lettünk. :)

2011. febr. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem fogsz rendes, kielégítő választ kapni, mert a szociológusok se tudják a jelenség okát.


Tény hogy itt arányosítva sokkal rosszabb az átlag életkedv, mint mondjuk nálunk sokkal rosszabb gazdasági helyzetben levő országban.


Amúgy van is rá valami szakkifejezés, de már nem emlékszem, elsőben volt szociológiánk...

2011. febr. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
egyébként szerintem ez egyszerűen a magyarok mentalitása. mint pl. az olaszok barátságosak, szeretnek bulizni, élvezni az életet, az oroszok állatok :D stb. mi ilyen önsajnáltatók vagyunk. ha baj ér, akkor azért panaszkodunk, ha épp jólét van, akkor meg azért, hogy jaajj ha egyszer vége a jólétnek és jön a baj.
2011. febr. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!