Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » London vagy Budapest?

London vagy Budapest?

Figyelt kérdés

Melyik város jobb?

Megélhetés, munka. Mindenre kiván.csi vagyok:D

Emberek,a város tisztasága stb.

Hol élnétek szivesebben?


2011. febr. 12. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:
73%

Megélhetés tekintetében London sokkal jobb hely (persze ha sikerül olcsó albérletet találnod), meló is van csak keresni kell. A közbiztonság szerintem Budapesten valamivel jobb (London elég veszélyes hely), London viszont sokkal tisztább (tele van parkokkal is).

Szóval ha választani kell akkor London.

2011. febr. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
73%
itthon,Saigonban
2011. febr. 13. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Timbaa válasza:

Most jöttünk ki 3-an,"jobb élet reményében" ugye, mert most Mon nem vmi fényes a helyzet (ugye Mr. 47.000 :D)

A lényeg h kijöttünk Angliába, magyarokhoz, akik szállásba segítettek, a munka keresés rajtunk múlik,most az zajlik éppen.

Válaszolok amiket írtál,kíváncsi vagy:

Lakás:

-kinn az albik Mo. viszonylathoz képest ugye nagyon drága.Mi ketten bérelünk egy szobát,tv,net,rezsivel együtt 350 fontért. Durván ha 361-es árfolyammal számolunk az 126350 Huf. A házak olyan 400-1200 fontig vannak,plusz rezsi(!) attól függően h milyen környéken,illetve h berendezett e vagy sem...stb. Egy jó tanács,indiai-turbános után ne költözz =)

Tisztaság:

Én eddig azt hittem,pfff Magyarországon mennyi szemét van,mi nép milyen mocskosak vagyunk...MOST?! Látva itt milyen könnyelműen élnek az emberek: minden bokorba szemét! Nem egy két doboz ám, zacskók sapka fél pár kesztyűk,cigis dobozok, blokkok...és a buszok is hasonlóan: én eddig még egy olyan buszra nem szálltam fel,amin ne lett volna csokipapír,vagy jegy maradék halmaz,újság otthagyva....=/ Ilyenek a kertek is többek között: némelyik szép,de egy kettőbe mintha belehánytak volna---ezt 50-50%-ban látni.

Emberek:

Qva gyorsan beszélnek :D Mi akik azt hittük jó az angolunk,hát így most azt mondanám h basic :D Az emberek 70%-a nem tiszta angol: ki jösz és csak fekete,indiai,kevert,lengyel,szlovák kínai keveredésű peoplékat látsz mindenfele. A buszsofőrök is nagyrészt ezek, és amennyi ember annyi nyelv-kiejtéssel. 2x ra már kapizsgálod,3xra másképpen már meg is érted mit makog :D

Erre rá kell állni fülnek,nyelvnek egyaránt. Érdemes kijövetel előtt BBC-t nézni vagy angol tv-t online. Jó gyakorlásnak!!!

KEdvesek nagyrészt,segítenek,útba igazítanak ha kell és nem kérdezed akkor is.

Kaja:

MARHA JÓÓÓ kiszerelésben lehet venni dolgokat: itt a nagy "store"-okban mint pl a Sainsbury,Morrison's,Tesco.Itt menő ha többet veszel olcsóbb!!!2-3 font a tej,de ugye itt nem liter van!!! A dobozok színe jelzi h hány % a boci tej =) Kenyér...hát igen...szeletelt van dögivel, ilyen barna olyan fehér amilyen rozsos...de nem ám egy polc,vagy több polc! Konkrét 1 sor mindkét oldala. :D

A mirelit cuccoknál szintén,csak itt úgy 6 sornyi mint nálunk a tescoban. Nem nagyon főznek,ebből 2 sor a kész kaja,beteszed kiveszed =) 2 fonttól (az kis adagos) egész tálakat tudsz venni 5-6 fontokig.

Külön sorok vannak az indiai és egyéb nemzetiségüeknek,szószaiknak,fűszereiknek,5-10-20kg rizs kiszerelések...stb. (Hozzáteszem pirospaprika,amiből mi jóó kis pörit csináltunk volna nincs! mert itt minden "paprika" kaliforniai. Kakaót (nesquiket)is nehezen találtunk,mert itt nem kedvelt népital.

Chipseknek szintén 1 egész sor, KG kiszerelésben,mert ugye mi az angolok vagyunk :D

Észre lehet venni: mindenbe a bbq,curry,ecet!!! És nincs hagyományos prézli sem...Mi csinálunk magunknak.

Cigi:

Párom dohányzik,de megszívta: itt 3 font alatt nem kapsz cigit,a pallmall amit ő szívott Mon,hosszú sárga az itt nem sárga hanem rózsaszín dobozban van,és 5-6os erősségű.De itt átlagan mindenki 10es körülit szív...:(

Jobban megéri vagy kihozni,vagy tölteni,99penny 100 hüvely pl. :) De ha vásárolsz választhatsz hány darabosat veszel,mert több féle van abból is.

2012. febr. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!