Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért ilyenek az emberek?

Miért ilyenek az emberek?

Figyelt kérdés

Ugye az általános helyzetet mindenki ismeri, furcsa gyerek az osztályban, mindenki bszogatja, lenézi, kigúnyolja. Miért? Sosem értettem. A másság szerintem alapvető része az emberségünknek, mégis sokan menőnek tartják kinevetni a többi embert egy közösségben, vagy akár az utcán -itt is olvastam sok hozzászólást, hogy mennyire vicces és menő dolog is ez, mindezt sok XXD kíséretében-, ami szerintem szánalmas.


De komolyan... Nekem míért nem jutott ez sosem eszembe? Más meglát egy embert és kineveti, egyesek elkönyvelik magukat ezért /patkánynak/ -mondván ő így született- mások meg szimplán menőnek tartják magukat ettől.


Nekem volt régen egy barátom, igazából én észre se vettem rajta semmi különlegeset, többiek mégis bszogatták és azt mondták nem állnak majd velem szóba, ha én barátkozom vele. Mindez elég fiatalon volt, és hát eléggé csodálkoztam, csodálkozom még ma is.


Meg ugye a témában is sok film született már, és érdekes, hogy már, ha véletlenül meg is néznek egy ilyen filmet az nem lesz túl nagy hatással rájuk. Bár a tapasztalatom az, hogy sok ilyen ember egyáltalán nem néz értelmes filmeket, megragadnak a Való Világ, a Sikoly és hasonló értelmiségi filmek szinvonalán.


Egymást méregetjük ide-oda, te jó vagy ebben, na de az nem elég, mer én ebben sokkal jobb vagyok, és egyébként is ő meg sokkal rosszabb mindkettőnknél.. Sosem volt ez rám jellemző. Számomra ez érthetetlen.


Miért kell akkor mégis az embereknek ez? Minek? Nem tudják magukat lefoglani mással? Vagy mi a tökömnek? Igazságtalan képmutató társadalom ez, kezdek egyre jobban elhidegülni az egésztől. Hallom a sok fél*dióta tini p*csát mennyire büszke a barátjára, arra aki mást nem csinál egész nap mint azon ügyködik kit tud jobban megalázni, hogy keményebbnek tűnjön a kiscsaja szemében. De ennyire h*lyék lennének ezek? Vakot a falnak vezetni vicces? Aztán meg jön az, hogy aki nem ezt csinálja az nem férfi :D


2011. febr. 11. 19:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Azért menő, mert így találsz valakit, akit beállíthatsz nálad gyengébbnek/hülyébbnek, holott valójában ő legalább ember, nem úgy mint az aki leidiótázza. Az meg természetes, hogy valahogyan szeretnének menők lenni, de tanulásra nincs lehetőségük, mert 13 évesen már elitták az agyukat, tehát már csak a szemétséggel tudnak kitűnni.
2011. febr. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

sokan vannak szerintem akik nem szeretik b@szogatni a másikat , csak ugye nem akarják hogy ők is oda kerüljenek éppen ezért beállnak a sorba

de látod mégiscsak kell ez a lányoknak is , addig meg a fiúk is persze sokkal jobban élvezik ezt

le kell sz@rni az egészet és olyan embereket keresni magad köré akik értelmesek , szerencsére még akad pár ilyen is

2011. febr. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát, én voltam már a fikázás mindkét oldalán, mindkettőn elég sokat. Szerintem a fikázók alapvetően azért fikáznak, mert nincs elég önbizalmuk, és inkább a másik gyenge vagy népszerűtlen tulajdonságait emelik ki, nehogy az ő gyengeségük kiderüljön. Amikor a tömeget követik a fikázással, az ennek a speciális esete - egyrészt nincs elég önbizalmuk az önállósodáshoz, a csapattól való elszakadáshoz, másrészt félnek, hogy ha nem állnak be a sorba, akkor ők is a másik oldalon kötnek ki.


Legalábbis az én esetemben ez volt mögötte. Azóta már van elég önbizalmam, nem bántok senkit, és szégyellem, hogy régen ezt tettem. De ha épp megcsappan az önbizalmam, akkor nagyon kell figyelnem, nehogy ott folytassam, ahol abbahagytam.

2011. febr. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!