Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek jogosult vagyok...

Szerintetek jogosult vagyok családi kevezményre 2010-es adóbevallásnál?

Figyelt kérdés
Van 2 gyermekem, kisebbik tavaly augusztusban született, s az érdekelne, hogy ugye így már 2 eltartott van a családban a 2 gyerek, de én is eltartottnak számítok-e mivel családipótlékot kapok, én úgy értelmeztem, hogy igen, sa amennyiben így már 3 az eltartottak száma, akkor jogosultak vagyunk a családi kedvezményre, s azt a pároom adóbevallásán is fel lehet tüntetni, és az enyémen is?Valamint már a magzati kórtól kérhetem a tavalyi évre kisebbik gyerekemnél is?
2011. febr. 11. 12:47
 1/3 anonim ***** válasza:

2 gyerekere idén Január egytől lehet igénybe venni az adójóváírást.

De azt nem értem, hogy te miért lennél eltartott?Gyest/Gyedet kapsz.Most ez "fizetésed"

2011. febr. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, hogy én is eltartottnak számítok-e, mert azt olvastam a bevallási útmutatóban, hogy kedvezményezett eltartottnak számít aki rendszeres családipótlákot kap!Egyébként GYES-t kapok!Köszönöm a hozzászólást, és további válaszokat várok!
2011. febr. 11. 13:20
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem te ezt nagyon félre értelmezted.Te kapod a családi pótlékot a gyerekek után.Te pedig a gyest!

Te miért lennél eltartott?Az az eltartott aki kiskorúnak számít, vagy tartósan beteg.

2011. febr. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!