Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Méh telepen a vasat 200. 000...

Méh telepen a vasat 200. 000 Forintig adómentesen le lehet adni? Kell adózni 200. 000 forint alatt? Fontos! Többi lent.

Figyelt kérdés

tegnap le lett adva 197.000 Forintért vas egy Méh telepen a nevemre. Személyit,lakcímkártyát,adókártyát kértek. egyik ismerősöm mondta hogy van valami meló és menjek az egyik barátjával.átültem az autóba és velük mentem. elmagyarázta hogy miért kell az én nevembe leadni. azt mondta hogy azért mert nekik van jövedelmük és nekik már kellene adózni. de én mivel tanuló vagyok ezért nem.rákérdeztem többször is hogy biztos nem e lesz bajom belőle. azt mondták nem. elhittem nekik mert ismernek gondoltam csak nem vágnak át.meg az egyikük nyugdíjas rendőr 30.000 Ft miatt csak nem csinálja meg.mert körülbelül ennyi lenne az adó utána. de most nagyon úgy gondolom hogy átvágtak mert így bele gondolva eléggé furcsa az egész. Én biztos nem fogok kifizetni ennyi pénzt a semmire.3.000 forintot kaptam azért hogy alá írtam egy papírt akkor úgy tűnt hogy megéri de már nem annyira. Szerintetek?


ma megérdeklődöm egy méh telepen hogy hogy működik ez és ha átvágtak akkor hétfőn teszek feljelentést!

18/F


2011. febr. 5. 04:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Hiába teszel feljelentést, nem fognak vele foglalkozni. Előtte kellett volna utánajrni, mielőtt aláírtad a papírt. Utólag már hiába vagy okos.
2011. febr. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
kétszer mentünk és másodjára már nem kellett oda adnom semmit mert benne voltak az adataim a gépbe és a rendőr gyerek írta alá helyettem szóval nyugodtan feljelenthetem.először kaptak 60.000-t akkor írtam alá utána meg 137.000-t...de légy szíves a kérdésre válaszolj. létezik ilyen hogy 200.000 ft-ig nem kell adózni akinek nincs jövedelme?
2011. febr. 5. 09:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez ingó értékesítésnek számít. Minden évben meghatározzák, hogy ennek mi az adómentes határa.

200ezer forint jövedelemig akkor sem kell adózni, ha van más forrásból jövedelme.

Ha más ingó értékesítésből származó jövedelme is van (pl eladja a megunt szekrénysorát), akkor azokat mind össze kell adni és úgy kell vizsgálni, hogy átlépte-e azt a határt, ami még adómentes.

Amit mondtak neked, az marhaság. Ettől függetlenül, lehet, hogy ők így tudják, sokan teljesen téves dolgokat hisznek az adótörvényekkel kapcsolatosan.

A vas átvételeket szigorították meg az elmúlt évben, mert rengeteg törvénytelen dolog előfordult (aknafedlapokat adtak le, stb, stb)

Anyit tudnak csalni, hogy ha lesz más leadandó vasuk is, és ismerik a MÉHest, akkor azokat is a te nevedre írják.

2011. febr. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nem fogják ebben biztos vagyok. de akkor ezek szerint ez a 197.000 forint után még nem kell adóznom igaz? köszi
2011. febr. 5. 20:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!