Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha valakinek 6 éve lejárt a...

Ha valakinek 6 éve lejárt a személyi igazolványa, kaphat-e érte pénzbeli vagy bármilyen büntetést, és ha igen mekkorát?

Figyelt kérdés
Konkrétan ismerek egy embert, aki 6 éve nem újíttatta meg a személyi igazolványát... az érdekelne, ha ellenőrzi őt egy rendőr, vagy bármilyen hivatalos ügyet kéne elintéznie, amihez szükségeltetik az igazolványa, akkor lecsukják, pénzbüntetést kap, esetleg megússza-e egy figyelmeztetéssel, vagy egyszerűen elengedik? Egyáltalán mi történhet vele? Mit tehetnek vele ezért? (ha lehetséges, egy, az ilyen ügyben jártas személy véleménye érdekelne - ha létezik egyáltalán ilyen - valaki jogi jártassággal, de legalábbis aki konkrétan megtudja mondani a választ.) Köszönöm előre is! (Nem találtam megfelelőbb kategóriát a kérdésnek, ha mégis lenne, elnézést, hogy ide került.)
2011. jan. 17. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kap semmiféle büntetést.Nekem 2 éve volt lejárva mikor hosszabbítottam.
2011. jan. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%

(Nekem 1 éve járt le, nincs kedvem megújítani, mert csak.)

Viszont valahogy kell tudni igazolni magam.

Azt hiszem

-érvényes Jogosítvány vagy

-érvényes Útlevél

is jó erre a célra, Lakcímkártyával együtt!


Bankban szokták tőlem kérni, és ott mondták, hogy útlevél is jó lakcímkártyával. Azóta mindig nálam az útlevél.


Tudod a hivatalban gondolom látszik, hogy mikor jár le... Értesítsenek telefonon, emailben, levélben, füstjelekkel, stb. Majd csináltatok újat, ha nagyon muszáj, vagy HA MEGTEHETEM BÁRHOL ÉS NEM CSAK A TERÜLETILEG ILLETÉKES HELYEN, AHOVA SOSEM JÁROK. Erről ennyit, üdvözlöm az Ismerősödet, és a 6 évvel példaképemnek tekintem! :-)

2011. jan. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Azért érdekes, na mindegy... én arra számítottam, hogy minimális büntetés elvárható ilyenkor, de ezek szerint nem. az ismerősöm pedig egy elég idős vidéki emberke (még nem nyugdíjas), aki nem nagyon mozdul már ki otthonról, és ő mutatta is az igazolványát, még én vettem észre, hogy 6 éve lejárt neki, nem is érdekelte, ezek szerint jó okkal! :)
2011. jan. 24. 07:37
 4/5 füves válasza:
A rendőr igenis megbüntethet,ha le van járva a személyi! Még hozzá 30-60.000 Ft között terjedő bírságot szabhat ki. A személyi igazolvány épp arra való, hogy IGAZOLJA A SZEMÉLYT.
2011. jan. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az útlevél és a lakcímkártya együtt bárhol bármikor helyettesíti a személyit, tudtommal igazoltatásnál is. Pl. ha külföldre eleve az útlevél van nálad és nem viszed ki külföldre a személyit, ha olyan országba mész. Egyébként nekem 6 évnél több éve járt le.
2011. jan. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!