Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehet-e a MÁV alkalmazásában...

Lehet-e a MÁV alkalmazásában diákmunkát végezni?

Figyelt kérdés
Elsősorban jegyvizsgáló, vagy valami állomáson történő munkavégzés, vagyis nem feltétlenül egy irodai munka, ahol még vonatot sem lát az ember. Jogi egyetemre járok, ezért nem szeretnék véglegesen viszont elhelyezkedni, de szeretem a vasutat, és ha lehet ott dolgoznék diákként.
2010. dec. 31. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Jegyvizsgálónak több hónapos tanfolyam kell, meg minden komolyabb vonathoz kötődő munkához. Így minden képzés nélkül legfeljebb takarítónak vesznek fel, vagy krampácsolónak, de oda is csak 8 órában. Diákmunka jelenleg (tudomásom szerint) nincs a MÁV-nál. Szerintem még irodai kisegítő sem.
2010. dec. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez kicsit elszomorít, de azért köszönöm a választ.
2010. dec. 31. 16:24
 3/7 A kérdező kommentje:
És ha vállalnám a tanfolyamot?
2010. dec. 31. 16:25
 4/7 anonim válasza:

Úgy tudom, már ha a jegyvizsgáló alatt a kalauzt érted:) bár nem hiszem, hogy lehet mást is akkor ahhoz csak érettségi kell.

Esetlegesen nézz utána internetes forrásoknak, mert interneten én is azt olvastam, hogy OKJ-s végzettség is van hozzá. Ellenben egy vasutastól nem is olyan rég azt hallottam, hogy csupán egy érettségi szükséges hozzá.

2011. jan. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Ami a legfontosabb, amit kihagytam, hogy keresik az ilyen embereket, mert nincs elég. :) más helyre viszont esélytelen a felvétel... inkább elküldenek.
2011. jan. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Érettségi ahhoz kell, hogy elküldjék tanfolyamra.

Mostanában ez úgy megy, hogy a bentlakásos tanfolyamot csak akkor fizeti a cég, ha sikerül a vizsga, és munkába állsz, különben behajtják tőled.

Aztán ha munkába állsz, akkor nem alkalmanként kell dolgoznod, hanem 12-24-ben.

2011. jan. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Holnap irok,de diákmunka nincs... Az ellenőri munka 3 hós kib nehéz tanfolyam
2015. okt. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!