Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha antibiotikumra alkoholt...

Ha antibiotikumra alkoholt iszok az okozhat maradandó károsodást? Milyen hatásai lehetnek?

Figyelt kérdés

Már kb 4-6 napja szedek antibiotikumot(Curam,625mg),ma 1-el kevesebbet szedtem be a kelleténél(3-at kell egy nap),holnap pedig nem szedek be egyet sem.Így árthat ha alkoholt fogyasztok?

L


2010. dec. 30. 20:07
 1/4 szamóca. ***** válasza:

az antibiotikum szedését ne hagyd abba, mert olyan mintha el sem kezdted volna. mondjuk mostmár mindegy, de azt nem szabad abbahagyni.

egyébként nem tudom pontosan milyen hatoanyagu gyogyszer az és nem is értek hozzá, de én mentem bulizni ugy a háziorvosommal hoy ő adott piát miközben antiztam:D kérdeztem tőle hogy nem gáz-e,azt mondta nem. azóta ilyen engem nem gátol meg. mindenesetre óvatosan igyál, fokozatosan, mert elképzelhető hogy nagyobbat üt a pia.

2010. dec. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Holnap lenne úgy is az utolsó adag...Meg hát már úgy is meggyógyultam. (:

Köszönöm a válaszod,akkor óvatosan,de iszok. :D

2010. dec. 30. 20:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Az antibiotikumok egy fajtájára lehet ( de szerintem még arra sme ajánlatos) inni, a másikra nem. Nézd meg a betegtájékoztatót, ha rá van írva, hogy ne igyál rá akkor nem igyál. Ha nincs, akkor valószínűleg lehet rá inni.
2010. dec. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 szamóca. ***** válasza:

mindegyikre rá van írva.

egyébként nem számít hoyg meggyógyultál, az antibiotikumot végig kell szedni nem szabad abbahagyni.

2010. dec. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!