Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen reményről szóló idézete...

Milyen reményről szóló idézetek, versikék vannak?

Figyelt kérdés
ami nektek tetik,ami megfogott titeket :)esetleg ami szerencsét hoz ?:-D
2009. jan. 23. 16:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez a kedvencem, mert rovid es velos:


Ahol élet van, ott remény is van.

(John Ronald Reuel Tolkien)


De itt meg lehet szemezgetni:


[link]


[link]

2009. jan. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Megtanultam, hogy várni a legnehezebb, és szeretnék hozzászokni, tudni, hogy velem vagy akkor is, ha nem vagy mellettem.

(Paulo Coelho)


Sokszor tűnődtem: vajon meddig remél az ember? Most már tudom: az utolsó pillanatig.

(Örkény István)


A valóságban egy szerelemnek lehetségesnek kell lennie. Lehet, hogy nem talál azonnal viszonzásra, de csak akkor képes életben maradni, ha legalább van rá remény - bármilyen távoli is -, hogy meghódíthatjuk a szeretett lényt.

(Paulo Coelho)


Amikor nagy csalódás ér bennünket, azt hisszük, itt a világ vége. Holott lehet, hogy épp egy nagy kaland veszi kezdetét.

(Pema Chödrön)


Nincs veszett ügy, míg akad csak egy bolond is, aki küzd érte.

(A Karib-tenger kalózai c. film)


Hinni a szépet, lehetetlent, hogy egyszer valóra válik. Hinni a vágyban, akaratunkban. Ha kell, hát bízni halálig.

(Szabó Lőrinc)


Isten mindennap ad nekünk egy pillanatot, amikor megváltoztathatunk mindent, ami boldogtalanná tesz. S mi mindennap úgy teszünk, mintha nem vennénk észre ezt a pillanatot, mintha nem is létezne, mintha a ma ugyanolyan lenne, mint a tegnap, és semmiben sem különbözne a holnaptól. De aki résen van, az észre fogja venni a mágikus pillanatot. Bármikor meglephet minket: reggel, amikor bedugjuk a kulcsot a zárba, vagy az ebéd utáni csöndben, és a nap bármelyik percében, amelyik nem látszik különbözőnek a többitől. Mert ez a pillanat létezik, és ebben a pillanatban a csillagok minden ereje belénk száll, és segítségükkel csodákra leszünk képesek.

(Paulo Coelho)

2009. jan. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak az veszít, aki feladja.

(Peter Freund)


Tudod, a valószínűtlenről való álmodozásra létezik egy szó, mégpedig az, hogy remény.

(Jostein Gaarder)


De a remény felütötte gyenge fejét, és én vigyázni fogok rá, mert szerelem nélkül az ember lelke elszáradna.

(Laurell Kaye Hamilton)


Amikor azt gondolod, hogy már minden lehetőséget kimerítettél, még mindig van legalább egy.

(Thomas Alva Edison)


De akkor se adjatok fel minden reményt, mert ki tudja, mit hoz a holnap. Olykor épp a felkelő nap hozza a tanácsot.

(John Ronald Reuel Tolkien)

2009. jan. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

1)Life is a game, game is a hope, hope is everything, everything is nothing.


2)Csokonai: Reményhez


3) Kardhal megy elöl- a reményhal meg utoljára.:D

2009. jan. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Csak az számít vesztett ügynek, amit az ember saját magától ad fel."

G. E. Lessing, német író

2009. jan. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
2009. jan. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Minden problémánál felsejlik a megoldás reménysugara; és a szilárd bizonyosság, hogy semmi sem biztos vagy megváltoztathatatlan.

(John Fitzgerald Kennedy)


A jövő azoké, akik hisznek az álmaikban.

(Eleanor Roosevelt)


"De ami a legfontosabb,

hogy higgy önmagadban...

mert odabenn a lelkedben

rejtőzik a csoda,

a remény, a szeretet

és a holnap álmai."

(Ron Cristian)


"Jegyezd meg jól,

de ne csüggedj soha,

Remény, csalódás

Küzdelem, bukás

Sírig tartó nagy versenyfutás

Keresni mindig a jót, a szépet,

S meg nem találni -

Ez az élet!"

(Madách Imre)


"Bármennyire nehéz is, mindíg van miért élni."

(Doktorok c. film)


"Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna."

(George Eliot)


Megfigyeltem, hogy az emberek pontosan olyan mértékben boldogok, amilyen mértékben elhatározzák, hogy boldogok lesznek.

(Abraham Lincoln)

2009. jan. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Ha szeretünk megkockáztatjuk, hogy nem fognak viszontszeretni. Ha remélünk, megkockáztatjuk a csalódást. Mégis vállalnunk kell a kockázatot, mert az életben az a legnagyobb kockázat, ha nem kockáztatunk. Aki nem kockáztat, az nem tesz semmit, és nem lát semmit, annak nincs semmije és ő maga is semmi, mert nem tanul, nem érez, nem változik, nem fejlődik, nem szeret és nem él."


Mutasd meg azt, ki nem kerget ábrándokat, s én mutatok egy boldog embert. Ám az ember igazán csak álmában szabad, így van ez rég, s örökre így marad."

/Holt költők társasága c. film /

2009. jan. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
google-ba keress az idézetekre, és ott válogathatsz kedvedre:)
2009. jan. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
"Ha csak a reményben bízol,akkor a föld vékonyabb alattad ,mint a jég."
2009. márc. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!