Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Észrevettem, hogy amikor...

Észrevettem, hogy amikor sokat sakkoztam huzamosabb ideig és intenzíven, akkor előfordult hogy sakk gondolatfoszlányok törtek rám, amiket alig tudtam elhessegetni. Mi ennek a háttere?

Figyelt kérdés
Nem álmodtam sakkról, hanem éber állapotban újra és újra sakk játékrészletek jöttek a fejembe, vagy elalvás előtt, de nem álmodtam sakkról. Aztán egy másik korszakomban go-t játszottam, akkor ugyanez volt go-val (ami egy japán táblás játék). De érdekes módon a munkámmal vagy más hobby-mal nincs így, csak monoton táblás játékokkal. Azt nem értem, hogy a profi sakkozók például, hogyan bírják. Nem őrülnek meg? Mert amikor rámjött ez a korszak, akkor én mindig szünetet tartottam, mert kibírhatatlan volt.
2010. dec. 7. 21:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Amikor elkezdtem napi szinten malmozni, akkor velem is ez volt. Nem valami jó, ezért abba is hagytam. Most már csak nagyon ritkán játszok. De akkor is verhetetlen vagyok =D
2010. dec. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Olyn mintha valami neuron ingerület körbe körbe keringene. arra lennék kíváncsi, hogy pl. profi sakkozók, akik szakmaszerűen minden nap sakkoznak, azoknál is előfordul ez, vagy meg tudnak tőle szabadulni?
2010. dec. 8. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!