Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kövér vagyok, mások mégha nem...

Kövér vagyok, mások mégha nem is rosszándékból, de egy-egy megjegyzés és úgy érzem meg akarok halni. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Azt hiszem.. nem bírom tovább.. Alsóban mindennap hallottam hogy mennyire kövér vagyok stb.. Most, hogy nyolcadikos vagyok nem hangoztatják midennap,de néha most is előkerül.. Pl képbe bejelölnek vízilónak.. persze, nekik, meg másoknak is vicces, de ilyenkor félóráig csak bőgni tudok az ágyamban.. És már minden ilyenre rögtön elkap a sírógörcs, legyen az egy kis utalás is. Egyszerűen nem tudok lefogyni, sportolni nincs időm (minden nap előkészítő, és iszonyú fáradtnak érzem magam)nem akarok öngyilkos lenni, de nem tudom hogy élhetném át ezt az időszakot
2010. nov. 24. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Fogyj le velem:) engeme is sokat b@sztattak:S
2010. nov. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
én tudok egy jót ami nem sokat de már első nap lead egy kicsit alvás előtt 1 órával egyél meg néhány zöldséget vagy gyümit de utána ne egyél mást és így este ezt megemészted és mivel nincs benne zsír fogysz egy kicsit nekem beválik jó :D
2010. nov. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
77%

Gondolj arra, hogy nem sokára másik iskolába mehetsz. Tapasztalatból mondom, ahogy idősebb leszel, egyre "okosodnak" majd körülötted az emberek. (magyarán a sok idióta kibukik)

Persze mindig lesznek ilyen emberek, de nem sértésből, rosszindulatból mondják. A humoristákon is addig nevetünk, amíg nem minket parodizálnak. Egyszerűen nem kell komolyan venni, sőt néha próbáld viccesen felfogni, még akkor is ha nagyon nehéz. Mindenkinek vannak hibái, legfeljebb nem törődnek vele.

Amúgy rengeteg testes ember van, és ők így érzik jól magukat. Ha egész életedben másoknak akarsz majd megfelelni, sose fogsz ebből a rossz közérzetből kijönni, tehát csak optimistán :)

2010. nov. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
7%
Fogyjál le. Számomra is nagyon rossz látvány, sőt taszító a kövér ember. Mert nem az hogy esztétikailag, de akinek nincs annyi akaratereje, meg csak az evés az, amiben örömét lel, nekem icipicit sekély. Nem akarlak bántani, csak segíteni. Módszerek: "ne egyél, csak igyál". Ezeket semmiképpen ne edd: Hús, cukor, tej(féleségek). fehér liszt, és a belőle készült kenyér, zsemle, stb.
2010. nov. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első dolog, amire rá kellene tudnod hangolódni az az, hogy nem másoknak kell megfelelned, hanem meg kellene próbálnod úgy élni, hogy jól érezd Magadat a bőrödben, - ergo, szard le, hogy ki csúfol és miért.


Ha idáig eljutottál, akkor érdemes önvizsgálatot tartanod, és választ adnod olyan kérdésekre önmagadnak, hogy elégedett vagy-e a jelenlegi állapotoddal, - beleértve a testsúlyodat is?

Amennyiben nem, szeretnél-e változtatni ezen az állapoton?

Van-e lelkierőd arra, hogy változtassál önerőből ezen a helyzeten, - vagy szükségét látod-e annak, hogy segítőpartnert keressél Magadnak ehhez?

-Ha partner kell ehhez, akkor láss annak neki, hogy keress, és találj partnert a célod megvalósításához!


Partnerrel, - vagy anélkül, - de következetesnek kell maradnod, és a fokozatosság elvét érdemes követned ahhoz, hogy egészségedre váljék a fogyókúra, - és ne kárt tegyél Magadban!


Készen állsz?


Heti három-négy alkalom bőségesen elég ahhoz, hogy kellően RENDSZERES legyen a MOZGÁS. Az egyik leghasznosabb mozgásforma a Tiedéhez hasonló cél eléréséhez az ugrálókötelezés, a másik a kocogás, - később közepes iramú futás. Én az utóbbit ajánlom Neked.


Aktív mozgás előtt egészségtelen enni, - ügyelj arra, hogy legalább három óra elteljen a mozgás előtt úgy, hogy semmit nem eszel!


Bármilyen meglepő, NAGYON FONTOS az alapos bemelegítés.

A bemelegítés az izmok, ízületek, a keringési-, ill. légzési rendszer felkészítése a fokozott(abb) igénybevételre.

Mozgasd meg körkörösen a bokádat, térdízületeiddel kőrözzél előre-hátra, oda-vissza. Csinálj néhány törzsdöntést előre-hátra, majd csípőkörzéseket is érdemes végezni, - de óvatosan, mert nagy bizonyossággal kezdő vagy.

Ezután fejkörzést is érdemes csinálni, - mondjuk 4*4 -et jobbra, majd balra... Próbáld - óvatosan - megérinteni néhányszor a füleddel a válladat - mindkét oldalon, külön-külön...

Karkörzés előre-hátra, - eleinte ezt is óvatosan tedd, mert a kulcs-csontjaid, könyékízületed nagyokat fog ropogni, nem az a cél, hogy sérülést szerezzél be!

Nyújts a térdízületeiden, bokaízületeiden is!

A lábad felteszed derékmagasságban és előre hajolgatsz - lehetőleg úgy, hogy a lábad nyújtva maradjon! Kiváltható ez azzal is, hogy nyújtott, zárt lábakkal hajlítgatva megérinted az ujjhegyeiddel a cipőd orrát.

A bokát, térdet "egy szuszra" úgy tudod nyújtani, hogy a hátul felhúzott lábadat hozzányomod a kezeddel a sejhajodhoz - úgy, hogy le van feszítve a lábfejed.

Amennyiben jól bemelegítettél, már kell, hogy gyöngyözzön a homlokod, - és kezdjen átázni a póló rajtad.


Két vékony pulóver, egy vékonyabb sapkával, emberesebb melegítőfelsővel megteszi - így 10 fokos hőmérsékletben...


Eleinte elég kocogni, és bőségesen elég 150-250 méter kocogás, - nem az olympiára készülsz, hanem a közérzeteden szeretnél javítani.


A futás alkalmával időt kell szentelned arra, hogy kitapasztald, melyik légzési forma "jön be" Neked a legjobban, - akármelyik stílus mellett is fogsz dönteni, egy dolog biztos:

A ritmusos, "szabályos+ légzéstechnika nagyon fontos ahhoz, hogy ne nyűgnek érezd a futást, hanem könnyebben hangolódj rá, mint egy átlagos hozzáállású, testesebb ember. Vegyél Magadon erőt, és az első pár alkalommal, - amikor kocogsz, - "sakkozd ki", hogy milyen módon tudod úgy venni a levegőt, hogy ne fulladj ki tőle.


Nekem például kocogáskor a 3/3, futáskor a 2/2 levegővételi technika fekszik. -Ez azt jelenti, hogy kocogáskor három lépés alatt szívom be a levegőt és másik három lépés alatt fújom ki az elhasználtat, futáskor ugyanez, csak 2-2 lépés ideje alatt. Futás alkalmával egészségesebb, ha a levegővételt az orrodon keresztül végzed, a levegő kifújását pedig a szádon keresztül végzed, - ezt én soha nem tudtam "magamba égetni". :(


Előfordul, hogy elkezd szúrni a jobboldalad a bordád alatt. Ez azt jelenti, hogy helytelenül vetted a levegőt az ezt megelőző percekben.

Vagy megpróbálod korrigálni a levegővételt és elmúlik, vagy van még egy-két megoldás.

Például kocogás közben elrontott légzési zavart korrigáltam már úgy, hogy "átváltottam 2/2-re", - aztán amikor normalizálódott a helyzet, akkor visszatértem a kocogáskor szokásos légzési technikára.

Csökkentheted a futás iramát is, de a lépéseid hosszát is...

-Ezt érdemes kitapasztalnod.


Ha a baloldalad kezd el szúrni, - javaslom - állj le, mert ez szív-rendellenesség is lehet, érdemes orvossal kommunikálnod ebben az esetben. Ez annyira nem vicc, hogy - hivatásos katona vagyok, - az egyik ex-kollégám fizikai felmérő alkalmával kapott szívrohamot, amit nem is élt túl. Ennyit arról, hogy nem engedték leállni, amikor panaszkodott... -Azóta veszik komolyan az orvosok a fizikai felmérőt övező feladataikat.


És hát,... A fegyverhasználatot KÖVETŐ intézkedések is vannak...


Futás után - javaslom, - végezz levezető sétát!

Nyújtsd egy kicsit ismét az izmaidat, - de már nem olyan intenzitással, mint bemelegítéskor, és nem annyi ideig!

Ne igyál szoba hőmérsékletűnél hidegebbet, és elég sokszor keveset inni!

Pótolnod kell az elveszített sókat is, - de természetes anyagokkal, nem úgy, hogy megeszel két merőkanál konyhasót! :)

Pezsgőtabletta, - vagy hasonló megteszi, - de ne "szuper, meg intervitaminokat", mert a felszívódásukat elősegítő vegyianyagok hosszútávon tönkreteszik az emberi gyomrot!


Egyéb, lényeges részletek:

A táplálkozás lehetőleg étolajra épüljön.

Sokszor, keveset, zsírmentesen.

Zöldség, gyümölcs, sovány (!) HÚS (!) korlátlanul.

Leves - az ásványi sók, vitaminok pótlására.

Édesség nagyon korlátozottan.

18:00 óra után lehetőleg semmi.


Nagyon nagy akaraterő, tudatos életvitel, önfegyelem kell ahhoz, hogy mindezt meg tudd valósítani, - ehhez kívánok Neked akaraterőt, következetességet, és főleg EGÉSZSÉGET!


Hivatásos katona

2010. nov. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
sikerült?:)
2014. jún. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!