Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szimulált valóságban élhetünk?...

Szimulált valóságban élhetünk? Mi a véleményed?

Figyelt kérdés
Üdv! A Disc.Sci láttam egy műsort, ahol szó volt arról, hogy esetleg egy szimulált valóságban élünk (kb. mint a mátrix világa), csak hogy itt nem rendes emberek vannak a mátrixra kötve (mint az agyak a tartályban elmélet), hanem, hogy mi is programok vagyunk, éshogy valami egy szuperszámítógépével szimulálja az egész világunkat. Ezt azzal próbálták hihetőbbé tenni, hogy az elmúlt 18évben a számítógépek teljesítménye átl.13havonta megduplázódott, akkor ugye 50év múltan mi is képesek lehetünk erre, durva MI-vel, fotó realisztikus megjelenítéssel. Akkor miért ne tehette volna meg valaki vagy valami már a múltban is? Mi a véleményetek erről az elméletről?
2010. nov. 24. 05:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
De ez akkor is csak egy számítógép lesz! Te számítógépnek érzed magad? Ha számítógépek lennénk akkor mi szükség volt az evolúcióra?
2010. nov. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Hogy a szimulációban szereplő lények fejlődjenek? :) Nem azt mondtam, hogy az alkotó megcsinálta az embert, meg a kutyát azt cső. Lefektette a szimuláció szabályait, aminek része az evolúció. Aztán figyelt hogyan alakul az egész. Bele nem szól, csak szemléli az eseményeket;>
2010. dec. 2. 07:05
 13/19 anonim ***** válasza:

alapvetően nem szeretem azt gondolni hogy más irányít. elborzaszt a gondolat is.

De ha mégis így van, akkor bizony a k*rva anyját. mostmár oszthatna valami vidámat is mert leb*szom a biztosítékot aztán lesheti a számítógépét :)))

2010. dec. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
=)) Ezzel egyébként kb. én is így vagyok.
2010. dec. 13. 01:20
 15/19 anonim válasza:

Az én véleményem az h. annyi valóság alapja van, mint bármelyik vallásnak a világon.

Lehet akár az is hogy te teremtetted magadnak ezt a szimulációt, több féle variációt próbálgatsz, hogyan lett volna jobb élni stb...például.És ami nekünk egy életnek tűnik az a valóságban egy "gombnyomásnyi" idő, ahol már az eredményt látjuk csak, mint egy játékban pl.

2011. jan. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"Ha gépes szimuláció lennénk akkor szerinted hogy lehetne nekünk ilyen fejlett intelligenciánk?"

Na, gyere, mondd csak, milyen fejlett a Te intelligenciád?!

2011. jan. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
[link] - itt találsz egy érdekes fejtegetést a témában
2012. okt. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Starman válasza:
Szerintem nem élünk szimulált valóságban. Egyrészt az általunk megfigyelt világegyetem (metagalaxis) hatalmas. A mi galaxisunkban (ami kb. 100000 fényév átmérőjű) több trilliárd objektum végez mozgást (csillagok, aszteroidák, élőlények bolygók). És a metagalaxisban legalább 120 milliárd galaxis van a Tejútrendszeren kívül. Rengeteg objektum. Nincs az a számítógép (bármilyen fejlett legyen a technikája) ,ami ennyi mindent meg tudna csinálni. És a világegyetem folyamatosan változik, mozgásban van. Ennyi adat egyszerűen nem létezhet egy véges számítógépben. Olyan hatalmas a világegyetem, hogy az felfoghatatlan. Lényegében arra akarok kilyukadni, hogy a világegyetemünk ,,nem fér el egy számítógépben". Másrészt ha lenne ilyen fejlett számítógép (mondom ha lenne) az inkább saját magát keltené életre és nem ilyen jelentéktelen szimulációkat hozna létre szerintem, és élne az ő saját világegyetemében és csak arról futtatna szimulációt ami lényeges számára. Én nem hiszem, hogy egy számítógép belsejében élünk, mert az nem élet, csak energia és adatok összesége. A számítógép, ha intelligens lehet, hogy tud érezni, de amit létrehoz az nem, és mi érző lények vagyunk és a világegyetemünk nagyon is valóságos.
2013. jún. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Ne a mai tudásból próbálj meg ki indulni, mert az úgy nem fog menni, korlátozott a mai tudásod...

A kvantum fizika sejtet egy picit ebből, rengeteg vallást lehet így értelmezni, köztük akár a buddhizmust is.


Max Planck szerint van egy intelligens valami, ami rezgeti a világot, így lesz az anyag. Mátrixnak hívta ezt az intelligenciát.

2013. jún. 28. 07:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!