Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy tudnám fejleszteni a...

Hogy tudnám fejleszteni a képmemóriámat?

Figyelt kérdés

Azt hiszem, így hívják... Amikor a memóriámból "előhívok" egy képet, és "elolvasom" rajtaa tudnivalókat.

Tanuláshoz szeretném hasznosítani, mert észerevettem, hogyha pl. egy táblázatot kell kitölteni, szinte látom magam előtt, hogy hol van hosszabb szó, sőt néha el is tudom "olvasni". Milyen gyakorlatok vannak ennek a képességnek a fejlesztésére? Esetleg szól erről valamilyen könyv? Minen információt nagyon megköszönék...


2009. jan. 11. 16:35
 1/2 anonim ***** válasza:

ezt úgyhívják, hogy fotografikus memória


[link]

2009. jan. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy, hogy hívják, én tudom mire gondoltál. :) Szerintem memória játékkal. A számítógépeken is szokott lenni, vagy te is csinálhatsz: kivágsz néhány kis négyzetet kartonból (egyformákat), és rajzolsz vagy ragasztasz rájuk képeket úgy, hogy párok legyenek. Pl. virág, pillangó, meg ilyesmiket. Mindet lefelé fordítod, és kettesével elkezded felforgatni. Az a lényeg, hogy megtaláld a párokat. Ha nem párban vannak amiket felfordítottál, akkor azokat visszafordítod, és később tudni fogod, hogy melyiknek hol a párja. Aminek megvan a párja, azt kiveheted. Többen is játszhatjátok, érdekes és hasznos a memória szempontjából is. :) Remélem elég érthetően leírtam!
2009. jan. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!