Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Meg tud elni egy 3 tagu...

Meg tud elni egy 3 tagu csalad Spanyolorszagban 1000 eurobol?

Figyelt kérdés
a ferjemnek nincs munkaja, ott talalt, azt fontolgatjuk h kikoltozunk. gyerekunk 4 hos. lakberben kellene lakni, es persze mindent megvasarolni. van fogalmatok arrol h mennyit koltenenk havonta? nem vagyunk koltekezoek, csak kajara koltunk+kozuzemi dolgokra, esetleg gyogyszerek vagy ruhacskak a babanak.
2010. nov. 11. 20:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Ráadásul spanyolul sem tudtok, mi a francot kezdenétek ott?
2010. nov. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Spanyolországon belül hol?

Barcelonában azt mondanám, hogy kizárt, én éltem ott, 6-700 (inkább 700) euró alatt nincs lakás, még ilyen minigazron sem, szobát meg csak a pároddal baba nélkül is kín találni, nem hogy babával, egy csomóan kiírják, hogy "no parejas, no mascotas".

Esetleg nem tudom, ha valakivel (egy másik párral mondjuk) összeállva keresnétek egy 2 szobásat...

Kaja, az mondjuk felnőtt embernek minimum 150 euró/fő, mondjuk nekem volt, hogy sikerült 100 alatt is, de akkor egyfolytában kekszet ettem (kb olyat, mint a háztartási), gondolom, te normálisan szeretnél táplálkozni a baba miatt...


Az ország többi része viszont jelentősen olcsóbb, még Madrid is.


Azért ha nem atombiztos a férjed munkája, akkor ne menjetetk szerintem, mert ha elveszíti - hát, elég ronda munkanélküliségi statisztikáik vannak mostanság. Várjatok inkább kicsit, amíg te is tudsz majd vállalni valamit, meg amíg ez a válság izé is rendbej ön kicsit.


Hogy lakbér helyzettel tisztába gyere, ezt az oldalt ajánlom:

www.loquo.com

(alquilar piso)


ha nem tudsz spanyolul, a számokat akkor is érted, az alapszavakat esetleg nem árt kikeresni


aki lakást ad ki, vagy szobát, az esetek nagy többségében ide is felteszi.

Vigyázni kell viszont, mert vannak csalók, aki ilyen "óó a tulaj most épp a világ végén van majd jövő héten jön a kulccsal a kauciót azért most fizesd ki" dumákkal jön, az tuti lehúzós kamu például.

Ha lehetséges ez, amit szeretnétek, akkor is csak nagyon-nagyon szűkösen.

2010. nov. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Barcelonaban lenne a munka, ugy lesz h elobb kimegy a ferjem, 1-2 honapig, meglatja h lehetseges-e megelni a csaladdal. tobb ismerosunk is van ott, mind innen mentek ki dolgozni. a nyelvet ertjuk (beszelni nem igazan)

koszi a valaszokat.

2010. nov. 12. 08:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha van ismerősötök, akikkel összeálljatok majd lakni, az más, akkor azt mondom, hajrá...

De azért annyit még elmondanék, hogy az a város olyan, mint a dzsungel, nem épp a feneketlen szolidaritásról nevezetes, van a csóró hippik kasztja, a gazdag hippik kasztja, a helyiek és a satöbbik. A satöbbiknek van a legnehezebb dolguk, helyiek nem tudnak lenni, csóró hippik nem akarnak lenni, gazdag hippiséghez viszont nincs elég pénzük...

Az úgy oké, ha a férjed megy először egyedül, ha már egy-kétszáz euróval többet keres majd, rögtön sokat lendít a dolgon. Kilencszáz az, amire azt mondanám, két ember cipőkannállal féllábon állva kibírja. De gyerekkel...

Ja, és az iwiwen van barcelona topic, vannak masszív törzstagok, akikhez bátran fordulhattok, keress rá!!!!

2010. nov. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Lehet,h én bátor vagyok, de én kimennék...megpróbálnám. Aztán ha nem jön össze, akk nem kötelező ott maradni.De sztem ha külföldön vagy, nagyon gyorsan megtanulod a nyelvet, és ha van elég kitartás, akk nem csak 1000 eurót fogtok keresni, ami háááát :S elég kevés, de spanyolországban több a lehetőség, mint itthon, és az átlag ember is jobban él kint, mint itt, szóval én mennék... Meg a gyerek is még kicsi, tehát ha kiskorától hallja a spanyolt, akkor ez csak javára válhat :)
2010. dec. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!