Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van az hogyha keresünk...

Miért van az hogyha keresünk vadul egy tárgyat akkor nem találjuk meg, viszont ha nem keressük vagy nem gondolunk rá, akkor előkerül?

Figyelt kérdés
2009. jan. 8. 19:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
na, erre valaki gyorsan válaszoljon, mert ma -9°C-ba mentem el sapka nélkül :S kerestem mint állta, de nem volt sehol....... aztán délután találtam meg amikor hazaértem.
2009. jan. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Mert Murphy- bácsi törvényei folyton utolérnek minket. :-)
2009. jan. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ilyen még nem volt. Alapból tudom, hogy hol vannak a cuccaim, sose értettem meg azokat, akik pl. 10 percet késnek, mert nem találják a pénztárcájukat :)
2009. jan. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez azért van, mert ha keresel valamit, akkor kutakodsz az emlékeid között, hogy hova raktad, és ezért már annyira összezavarodik az agyad, hogy pont azt nem találod amit kell. De igaz. Murphy bácsi törvényei mindig utolérnek. Mindig olyan helyen keressük, ahol biztos hogy nem raknád.


Amúgy velem volt egyszer egy olyan, hogy feltúrtam az egész lakást az ellenőrzőmért, közbe pedig az azstalomon volt.

2009. jan. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Apámmal volt olyan, hogy a szemüvegét kereste, és a feje tetejére tolta fel :-)


Murphy, feledékenység, vagy elrakta valaki, valahova máshova (a szüleim egyik kedvenc tevékenysége volt egy időben, amióta zárom a szobámat, ritkult a dolog).

2009. jan. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én már jártam így.Letettem a tiszta zoknit a székre az ágyam mellé hogy ásnap felveszem.Reggel felkelek csak a félpár volt már ott.Kerestem mindenhol az egész szobát feldúltam a zokninak hült helye.Jolvan.Ott hagytam a páratlan zoknit.3 nap mulva reggel kelek fel és teljesen kivoltam akadva a zoknim a párjával együtt ki volt terítve a széken.Pedig biztos hogy nem nyultam hozzá és anyám is esküdözött hogy nem nyult a zoknijaimhoz :Pmárcsak 21 zoknimnak kell előkerítemen a párját amiket már egy éve keresek.Ráadásul egy két fehérneműm is eltűnt pedig biztos hogy nem éjszakáztam sehogy.Szoval nálam mindig eltűnik valami. :)
2009. jan. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nekem olyan volt hogy kerestem a labellómat égen földön már-már ideges voltam,.... elindultam nélküle és utközben vettem észre hogy a zsebemben van....:)

sokszor történik velem ilyesmi

2009. jan. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezzel a következő a helyzet: a tudatodban nincs meg, hogy hol van az adott tárgy. Minél vadabbul keresed, annál nehezebb megtalálni.

A tudattalanodban viszont megvan! Főleg akkor, ha automatikusan tetted el valahova!


Megoldás: "ki kell adni" a tudattalannak a feladatot, hogy hozza elő az emléket. Erre kell gondolni, hogy ezt most te meg fogod találni. Hol volt utoljára, mit tettél vele... ilyesmi.

Ezek után nem kell vele többet foglakozni, hanem szépen, nyugodtan kell tevékenykedni valamit, amihez nem kell sokat gondolkozni és nyugodtan lehet csinálni.

A tudattalanod közben dolgozik - és előbb-utóbb "beugrik" az emlék.

Ez jó elfelejtett nevekre, cselekedetekre, és még sok másra is. Lehet gyakorolni, akkor még jobban megy.


És még egyszer: ez nem varázslat! A tudattalan csak megtörtént dolgokra emlékszik, vagy egyszerűen kitalálható dolgokat képes kitalálni (olyankor van, hogy álmodban figyelmeztet valamire).

2009. jan. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1) Ha valami nem jut az eszedbe, elfelejtetted, akkor ha nagyon sokat próbálsz rá gondolni, sajnos gátlás alá kerülhet az illető emlék felidézése. (Hasonló mechanizmusa van annak, hogy ha elolvasol egy szöveget 3-szor, dlőfordul, hogy - legalábbis rövid távon - jobban fogsz rá emlékezni, mint ha elolvasod és felmondod 20-30 szor) Később előjön. Mint az előző hozzászóló is mondta, az agy "dolgozik az ügyön" akkor is, ha nem vagy a tudatában.


2) Ha a dolgot keresed, akkor lehet, hogy a figyelmed túl merev, pl. emlékezni vélsz arra, hogy a tárgy hogyan nézett ki a környezetével együtt, amiben volt. Túlzottan erre a képre koncentrálsz és nem látod meg magad előtt a várttól eltérő környezetben vagy fényviszonyok között lévő tárgyat. Aztán ha már nem keresed, és elfogulatlanul nézel körül, rábukkansz.

2009. jan. 12. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!