Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Missee fogamzásgátló szedése?

Missee fogamzásgátló szedése?

Figyelt kérdés

Elolvastam a betegtájékoztatót, de össze keveredtem most egy kicsit..

Elkezdtem szedni a tablettát (pirossal kezdtem) mert így van írva a tájékoztatóban: Ha az előző hónapban nem használt semmilyen hormonális fogamzásgátlót

Kezdje el a Missee 0,10 mg/0,02 mg filmtabletta szedését a ciklus első napján (azaz a menstruációs periódusa első napján). Ha a menstruáció első napján kezdi el a Missee 0,10 mg/0,02 mg filmtabletta szedését, akkor azonnal védve van a terhességgel szemben. Tehát amikor megjött első nap én be is vettem az első piros tablettát. Holnap kell bevennem az utolsó pirosat aztán már a fehéret kell elkezdenem.

Azt írja a tájékoztató: először a rózsaszín filmtablettákat szedje 21 napig, majd a fehér filmtablettákat 7 napig, így mind a 28 filmtablettát beszedi. Az alatt a 7 nap alatt, amíg a fehér placebotablettákat szedi (placebonapok), a vérzésnek meg kell kezdődni (úgynevezett megvonásos vérzés). Ez általában a Missee 0,10 mg/0,02 mg filmtabletta utolsó aktív, rózsaszín tablettájának bevétele utáni 2. vagy 3. napon kezdődik. 9 nap múlva kell megjönnie a menstruációmnak, de már csak egy piros tabletta van.

Előre is köszönök mindenféle segítséget!



#menstruáció #missee fogamzásgátló
okt. 20. 23:43
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!