Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért zavar ennyire, ha...

Miért zavar ennyire, ha kibeszélnek?

Figyelt kérdés

Ha a hátam mögött valaki kibeszél, zavar. Valószínűleg nem hízelgőt mond rólam, ha elhallgat vagy terel, amint közelükbe megyek.


Miközben tudom, hogy ez valahol sajnálatra méltó, hogy vannak ilyen emberek, akik ha már nem őszintén mondják a szemedbe, ami nem tetszik nekik, akkor inkább hallgatnának, még az is jobb volna. Amúgy én figyelek nagyon arra, hogy ne beszéljek ki senkit a háta mögött, és ez nem is esik nehezemre, mert ezeket én felesleges köröknek érzem, időrablónak, ami sehová sem vezet, értéktelen.


Miből eredhet ez részükről? Valószínűleg irigység táplálja, de mit szeretnének ilyenkor elérni? Ha a másik, akinek kibeszél, az helyesel, az amolyan önigazolas lehet a számukra? Vagy mi más okból csinálják? Amúgy döbbenetes, hogy ezt nemcsak tinik csinálják, hanem meglett, 40,50 vagy még idősebb és főleg nők, úgy tapasztalom.


És miért zavarhat ez engem, ha tudom, hogy ezek az emberek nem fontosak a számomra (nem is bízom bennük, nincs közeli kapcsolatom velük, nyilván a viselkedésük miatt is), és miért vesztegetik idejüket az én hátam mögött való kibeszélésükre, mikor én sem vagyok fontos az ő számukra?



ma 17:37
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!