Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ip címről egy házat be lehet...

Ip címről egy házat be lehet azonosítani??

Figyelt kérdés
Nem talaltam a megfelelo kategoriat de megfenyegettek az ip cimemmel valahogy kiderítették és most félek
ma 15:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem.

A publikus, Internet-irányából látható IP-címedet a szolgáltató osztja ki, abból - pusztán az IP-cím ismeretéből - kívülről csak annyi deríthető ki maximum, hogy melyik városhoz rendelte azt hozzá.


Pláne, ha a szolgáltató CgNAT-tot használ (vagyis ugyanazt a publikus IP-címet osztja ki több ügyfelének), akkor még bonyolultabb a helyzet, mert kívülről nem lehet megállapítani melyik ügyfélhez rendelte hozzá a szolgáltató.


Egyetlen mód lenne rá: ha a nyomozóhatóság lekérdezi azt a szolgáltatótól (ugyanis az Internet-szolgáltatónak naplóznia kell, hogy adott időintervallumban melyik publikus IP-címet melyik ügyfelének osztotta ki).

De ezt a nyomozóhatóság csak nyomós indok esetén kérdezheti le, bírósági végzés ellenében, és azt nem adhatja ki 3. félnek.


Szóval nyugi: a fenyegetőnek csak a szája nagy.

Az IP-címed - mivel gyanítom lakossági előfizetésről van szó - meg fog változni.

ma 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Már az is blöff szokott lenni, hogy "megszereztem az IP címedet". Azt nem adja ki a felhasználóknak egy oldal vagy alkalmazás sem. Ha mégis tudják az IP címedet, abból sem tudhatnak meg semmilyen személyes adatot, ahogy tartózkodási helyet sem.

Ez csak lelki nyomasztásra jó, hogy jól beszarattak.

ma 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bűncselekmény esetén a TEK be fog kopogtatni...
ma 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm!! Megnyugodtam. Semmi bűncselekmény nem történt, csak rám írtak egy hosszú számsorral és megfenyegettek hogy azt felteszik egy illegális oldalra! Rögtön tiltottam az embert.
ma 16:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!