Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha aznap 7 órakor munkanapon...

Chris899 kérdése:

Ha aznap 7 órakor munkanapon kötök kötelező gépjármű felelősségbiztosítást, akkor mettől él jogilag?

Figyelt kérdés

Volt egy kicsi koccanásom azon a napon mikor autót vettem, de tényleg abszolút minimálisról van szó, személyi sérülések nélkül, nekem a hátsó, a sértett autójának meg első lökhárítón egy arasznyi helyen felrepedt a festék.

Körülbelül 18:30kor történt az eset, de biztosítást csak 19:02kor tudtam felmutatni szerződésszámmal. A “kedves” hölgy annak ellenére, hogy elismertem a hibát, empatikus és korrekt voltam vele, elég undorító módon kezelte emberileg az esetet. Ez alatt az idő alatt betétlapot töltöttünk ki, a valós és élő biztosításommal, majd amikor egyezkedett az “ügyvéd ismerősével”, azt mondta neki hívjon rendőrt, mert így ez okirat hamisításnak minősül (nem tudom hogy működik ez), mondom oké, várjuk meg a rendőrt. Kitöltött papírral vártuk őket, majd amikor megjelentek, megkérdezték hogy ha a betétlap ki van töltve, akkor minek hívta ki őket, amire a válasz az a támadás volt, hogy most kötöttem a biztosítást. A rendőr szerint az a mai nap éjféltől él, és otthagyott minket. Ezzel ellentétben Netrisk szerint az van amit a rendőr mondott, de a biztosítómnál kötött szerződés szerint pedig az a 19:02 dátumtól érvényes.


Most melyik az igaz? A nő szerintem semmibe vette a betétlapot, bejelentette a kárt és kaptam egy levelet a mabisztól, hogy ők fizették ki a kárt és fizessem ki ezt a 177 ezer(!) forintot.


Természetesen beküldtem a részükre a szerződést, a betétlap is megvan, de azt nem tudtam elküldeni mert az autóban maradt.



ma 18:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Elég egyszerű a kérdés: volt a baleset megtörténtekor élő biztosítás? Igen vagy nem. Azt írod nem volt, mert utána kötötted meg. Akkor a biztosítotti időszak visszamenőleg nem lesz hatályos, tehát biztosítás nélkül voltál részese egy közlekedési balesetnek, annak minden következményével együtt. Ha 18:30-kor nem volt biztosításod, azon nehéz mit bizonygatni. Akár percre, akár másnapra pontosan igazolja a biztosítód hogy aznap megkötötted, az a koccanáskor még nem létezett. És a legrosszabbra számítva ezt esetleg ellenőrizni is tudják egymás között percre pontosan, így nem érdemes hazudni sem.


Ha nem volt biztosítás, és csak a baleset után kötötted meg gyorsan, akkor még szerencséd is van, mert ha a rendőrnek nem tudod bemutatni, még ő is meghúzhatott volna helyszíni bírsággal.

ma 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Oké, értem ezt az oldalt is, de akkor mivan azokkal az állításokkal, amiket a rendőr is mondott, vagy például egy olyan hivatalos oldal is tényként közli veled feketén-fehéren, hogy aznapra már van biztosításod?

Értem én hogy logikusan attól a pillanattól kezdve él amikor megkötöttem, de lehetne azt is mondani, hogy akkortól él teljes mértékben a biztosításom, amikor ki is fizettem (mert amúgy az is nyilván van tartva, hogy mikor is fizetted be a megadott összeget a biztosításodra). Lehetne több helyen belekötni, mint például biztos poénból tettem fel a kérdést a tényeket meghajlító hazugságokkal együtt, de nem kívánom senkinek hogy egy ilyen esetben bármilyen balesete legyen, ráadásul így kicsesszenek a másikkal, hogy egy olyan ember, aki elismeri a hibáját, korrekten próbálja kezelni a konfliktust, egy karc miatt így meg legyen alázva és semmissé téve.

ma 18:58
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
#2 Egy biztosításkötés akkor lesz végleges, ha megkapod róla a fedezetigazolást, ennek pedig pár munkanap átfutási ideje is lehet. Az, hogy te biztosítás nélkül koccantál, az már a te felelősséged. Illetve véletlenül se gondold azt, hogy olcsóbb mutatvány a biztosítóval kifizettetni a másik kárát. Elég drága mutatvány, a befizetendő díjad tekintetében. Éves szinten többszázezer forint, ha A0-ról indultál, és kapásból m1-be vagy m2-be kerülsz (vagy az okozott kár alapján még lejjebb) a biztosítónál. És ez minden biztosítónál így van.
ma 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem is fogom a felelősség alól kivenni magam, de szívesebben fizetem a drágább biztosítást, minthogy így kérnek be tőlem xy összeget.
ma 20:16
 5/6 anonim ***** válasza:

(Azért a netriskre, mint pontos jogi tájékoztatóra, megfontoltan kéne hivatkoznod.

Pl. részletesen ismertetik, hogy mi a baleseti adó, mennyi a mértéke, hogyan kell megfizetni stb. A baleseti adó 2019. január 1-vel megszűnt.)


Egyébként, más a biztosítás kezdőnapja és a kockázatviselés kezdete.

A kezdőnap – és utána a biztosítási évforduló napja – naptári nap.

A kockázatviselés kezdete pedig nap, óra, perc adatokkal van megadva. És, visszamenőleges hatállyal nem kezdődhet a kockázatviselés. Neked, ha az ajánlattevő adatokat rendben találják, akkor azokkal az adatokkal kapsz szerződést, és a kezdőnapja az ajánlattétel napja lesz. De, a kockázatviselés kezdete a szerződésajánlat időpontja, óra:perc pontossággal. Így, ha a károkozás időpontja korábbi, akkor nem sokra mész a kezdőnappal, mert a kockázatviselés még nem kezdődött el.

Ha a szerződésajánlat tétel napjától későbbi nap a kezdőnap, akkor nem különítik el a kezdőnapot és a kockázatviselés kezdetét, hiszen a kezdőnapon 0:00-tól indul a kockázatviselés kezdete.

Pl. itt van a Totalcar részletes tájékoztatója is erről: [link]

ma 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondom, hogy inkább fizesd be. Pár éve nekem is volt egy kisebb balesetem (belementem egy kereszteződésben parkoló autóba), és ostoba módon elkövettem azt, hogy nem fizettem ki azt, amit a biztosító ajánlott a kárrendezésre. Így a többszörösét kellett kifizetnem, már amennyiben használni szeretném az autómat. Egyébként az én esetem is egy kisebb koccanás volt, csak sajnos a sértett tulaj mindenképp biztosítón keresztül akarta intézni, holott azt a pártízezres kárt (lökhárító újrafényezése) annak a töredékéből is meg tudtam volna oldani, és mivel én voltam a hibás, természetesen ezért nem kértem volna semmit. De nem, majd a biztosító megoldja... Sok pénzembe került.
ma 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!