Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem növekszik a baba súlya?

Miért nem növekszik a baba súlya?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 3 hónapos babánk csak anya tejes és eddig szépen gyarapodott de most elkezdett stagnálni és ma csökkent is a súlya picit tegnaphoz képest. Jó a kedve egyébként, éjjel általában alszik 5-6 órát egyszerre. Nemrég elkezdte, hogy eszik és utána elkezd csak cuppogni a cicin, azaz beleszív, elfordul, beleszív, elfordul és van hogy sír egyet közben. Mikor elkezdi ezt a cuppogást megbüfiztetjük, hátha az zavarja de utána is ugyanúgy folytatja. Próbáltam azt is, hogy megnyomom a cicim hátha nem jön a tej, de jön. Mit csináljak, miért nem növekszik a súlya? :(

ma 19:34
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Ne méregesd naponta. Ennyi idős, egészséges gyereket elég havonta mérni. Ne parázz. Ha nem kapna eleget enni, akkor sírna és nem lenne elèg pisis pelenkája.

Amikor hosszra sokat nő egy baba, akkor súlyra sokszor kevesebbet gyarapodnak. Ugyanígy mikor beindul a mozgás fejlődés, akkor majd ,,ledolgozza" a kalòriàkat, és kevesebbet gyarapszik.

Arra is számìts, hogy majd miutàn a születèsi súlyàt megduplàzza, lassul majd a gyarapodàs

ma 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
A hízás nem egyenletes, olyan is van, hogy 1-2 hétig semmit sem hízik, aztán egyszerre sokat. Ezért nem ajánlott sűrűn mérni, elég a havi 1.
ma 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%

Hany kiloval szuletett es mennyi most?

Cumisuveget; cumit kap?

ma 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Legutóbb azt mondta a gyerekorvos, hogy keveset hízott, mert nem olyan hurkás (600 grammot hízott). Emiatt kezdtem el most jobban mérni, mert már bele látom, hogy nem hízik és ma hogy csökkent is a súlya lehet igaza van a dokinak, hogy nem hízik jól?

3480 grammal született, most 5700 gramm és múlt héten volt 3 hónapos.

Plusz állandóan rágja a kezét és nem tudom, hogy az éhség miatt vagy a foga miatt…

ma 20:50
 5/9 A kérdező kommentje:
Cumisüveget nem használunk, cumit napközben alvásnál kap, de amint elalszik általában azt is kiköpi.
ma 20:51
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Több mint 2 kiló 3 hónap alatt azért nagyon jó. Havi 600 gramm is jó, az enyém is ennyiket hízott max, volt, mikor kevesebbet, pl 1. hónapban. Ő 3,2 kilóval született és 5 kg volt 3 hónaposan. Gyerekorvos sose mondott semmit. Védőnő kevesellte, de mivel a doki nem, így másabb helyzet volt.

Ne gőrcsölj ezen, naponta tényleg ne mérd, pont emiatt.

2-es voltam.


Ja, a kezét lehet fogzás miatt, de már felfedezték, csak azért is sokat van a szájukban. Ha éhes, annak azért más jele is van, nyugtalan pl.

ma 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

Jajj, melyik vilagban keves a 600 gramm hizas? Az elvart amugy havi 400 gramm, csak mondom :D

Dokit annyira nem ertem.

ma 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezen kiégtem, hogy azért gondolja, hogy nem hízott eleget, mert nem hurkas..ilyen inkompetens orvost🤣 az én fiam sosem volt hurkas, mert ő mindig is inkább hosszra Gyurt. Nagyon magas, bár amúgy kilóra is elég sok, de az rajta inkább izom, meg erős csontozatu, mert vékony alkat egyebkent. Nem minden baba hurkas, de attól még egészséges, ezt komolyan egy gyerekorvosnak kell magyarázni, meg azt is, hogy havi 600 gramm hízás egyáltalán nem kevés?🤦 Ez nagyon gáz, aztán jól be is stresszelik a kezdő anyukákat..
ma 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem baj hogy 600grammot hízott.. Az én lányom 3 honap alatt 1.5 kilót hízott tehát 500grammokat hízik születése óta. Teljesen ok. De miért ne hìzna jól? Mert nem a tankönyv szerinti 1 kilót hizza havonta? Mi sem vagyunk egyformák, van aki sokat eszik van aki keveset, van aki sokat hízik van aki nem, ez ilyen, genetika. Eszik amennyi neki elég. Kislányon 4.5 kg volt 3 hósan.. 2.8kg val született mégse aggódott senki. Na most ha nem hízna eleget se lenne mit csinálni, attól nem lesz dagadtabb mert naponta méregeted, illetve tömni se tudod hiszen szoptatsz. Válts orvost.
ma 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!