Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A színész mint szakma nagyon...

A színész mint szakma nagyon fel van higulva Mo-n?

Figyelt kérdés
ma 08:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudom meg ítélni. De azt viszont tudom ha meg van a megfelelő pont számod akkor bárki jelentkezhet a színművészeti egyetem színész képzőjére. Magyarán bárkiből lehet színész. Nem csak itt Magyarországon hanem más Europai országokban.
ma 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

57-ben születtem. Régen, amikor még csak egy tévé volt, de még akkor is, amikor már majdnem kettő, nagyon sok magyar film készült, tévéjáték is, is színházi közvetítések is szép számmal voltak. És nagyon sok kiváló színész volt. Igaz, főleg a fővárosiakat ismerhettük a televízióból. Pedig vidéken sem csak harmadrangú ripacsok voltak és vannak.

A mai világ nem kedvez a szakmának és olyan szintű népszerűség sincs, mint régen.

Anno egy tévéjátékra, sorozatra ugyanúgy felkészültek a szereplők, mint egy színházi előadásra. Voltak összeolvasások, próbák, és csak aztán kezdtek forgatni.

Ma sok úgy készül, hogy kezébe nyomják a szöveget, kap instrukciót húsz másodpercben, és már forog is.

A vidékiek ugyanolyan elszigeteltek napjainkban is, mint régen.

Az, hogy ha megvan a pontszám, felveszik, nem tudom, hogy ma is így van. De papírral a kezében sem biztos, hogy kap munkát, főleg nem, ha kutyaütő.

Az ENB-hez meg semmi nem kell.

ma 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nehéz az SzFE-re a bejutás, 10-20x-os túljelentkezések vannak, ilyen szempontból nagy a válogatás.
ma 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát ha ilyen Német Kristófok felöl közelítjük a dolgot, akkor igen, nagyon!
ma 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!