Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az mennyire igaz hogy diploma...

Az mennyire igaz hogy diploma nélkül is lehet sikeresnek lenni?

Figyelt kérdés
Itt főleg anyagilag gondolom. Mert jólvan vállalkozó de a semmiből nem lehet vállalkozást csinálni.

szept. 14. 18:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne lehetne, felesleges a munkaerőpiaci értéket feltétlenül egy (pontosan milyen is? Ba, bsc, msc, doktori, phd) diploma meglétéhez relativizálni. Ismerek olyat is, aki 3 diplomával nettó 250-ért dolgozik a közigazgatásban. Ahogyan olyat is, aki diploma nélkül ennek a többszörösét megkeresi, és nem vállalkozó, hanem alkalmazott. Szóval nagyon nem a diploma a lényeg. Persze mondom ezt én (végzős egyetemista vagyok munka mellett), viszont én kifejezetten azért mentem egyetemre, mert abban látom a jövőmet, és más területtel szeretnék foglalkozni.
szept. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hol alkalmazott az az ember aki 250 ezer többszörösét megkeresi alkalmazottként ?
szept. 14. 19:33
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én például egy ipari gépeket gyártó cégnél dolgozom, és túlórák nélkül lazán megvan az említett összeg kétszerese, túlórákkal akár a háromszorosa. Nem beszélve arról, amit esetleg maszekban elvállalok, abból is bejön némi pénz. Viszont van is a hátam mögött közel 10 év szakirányú tapasztalat, és ami a legfontosabb, rendíthetetlenül érdekel az, amivel foglalkozok, és szeretem csinálni. Persze vannak rosszabb napok is, de valamit valamiért. Mellesleg nem kell ilyen messzire menni, ahogy elnézem, még egy szakma nélküli építőipari segédmunkás is elkér 5-6 ezres órabéreket, abból pedig nem nehéz kiszámolni, hogy vajon mennyit kereshet egy hónapban, és hozzá képest mennyit egy szakmunkás. Viszont cserébe ők össze is koszolják a kezüket, nem egy irodában ülnek.
szept. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Gázszerelőként a határ a csillagos ég.
szept. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Csöcsmérettől is függ.
szept. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%

Összetettebb a kérdésre a válasz, mint gondolnád.


Naaagyon röviden összefoglalva:

A siker, pénz, anyagi javak csak melléktermékei mindannak, amit az illetők csinálnak. Avagy az illetőt, ami/amik azzá teszi aki.

Ez az igaz titok kulcsa, s rengetegen nem értik meg ennek mélységét, ám nem is kell.


Ezt a bizonyos mélységet pedig nem lehet tanulni, elsajátítani.

Viszont ennek bővítésére szolgál a motoros képességek fejlesztése, több információ/tudás. S ezeknek számtalan forrása lehet. Épp ezért nem feltétlen az iskolai végzettség határozza ezt meg.

Sok olyan dolog van az életben, melyekhez nem feltétlen kell, hogy legyen papírod.


Valamikhez viszont kell.


S van az az eset is, amikor szimplán pénzzel megoldod. Pl egy alkalmazott az adott pozicióra a későbniekben stb.


Attól függ, hogy milyen karrierről is van szó.


Azok, akik a "sikerre", "anyagiakra" gondol első sorban, mint jómagad is... Azok az egyedek veszett ügyek ebben a témában, mert csak a melléktermék lebeg a szemetek előtt...

Sőt, ostobaságot kérdeztek, ezekről témáztok.

De nincs miből építkeznetek, mert nem a személyiségetek, eszetek része az, ami ehhez szükséges.

szept. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mészáros Lölőnek sincs diplomája.
szept. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Le lehet pintozni a 6-os választ, attól függetlenül a tény az tény. Lehet dacolni, de az csak azt minősíti le, aki ezt teszi.
szept. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Olyan szakterületne kell dolgozni amit megfizetnek(tehát nagy rá a kereslet és hajlandóak is fizetni érte). Emellé még jó ha van egy kapcsolati háló és talán még szerencse is(jókor lenni jó helyen). És persze a családi háttér is fontos(sajnos nem mindenki egyenlő esélyekkel kezd), egy normális, stabil anyagi hátérrel rendelkező családnál a gyerekeknek több esélyük van sikeresnek lenni, tehát nem mind1 hogy Magyarországon és azon belül Borsod megyében születsz egy zsákfaluban vagy az USA-ban születsz Kaliforniában milliárdosok gyerekeként.
szept. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!