Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért puhulnak meg az orhideái...

Miért puhulnak meg az orhideáim levelei? az egyiket kb 3 hete vettem és 2 hete locsoltam(beáztattam a kádba)a másikat 1 hete se és már is puhul nem értem mit csinálok rosszul? Különböző helyekről vettem szóval még azzal se lehet a baj.

Figyelt kérdés
ja és az elsőt azt már átültettem pont emiatt és levágtam a fekete gyökereket szóval nem értem

szept. 12. 11:09
 1/4 vagyu válasza:

Szerintem túlöntözted. Néhány tipp:

Öntözés gyakorisága: Általában hetente egyszer elegendő, de ez függ a környezeti feltételektől (hőmérséklet, páratartalom, fényviszonyok).

Öntözés mennyisége: A vizet öntsd alaposan a cserépbe, majd hagyd lecsöpögni. Fontos, hogy ne álljon víz az alátétben.

Víz minősége: Az orchideák érzékenyek a klóros vízre, ezért érdemes esővizet vagy szűrt vizet használni.

szept. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen, ezt mondta nekem a virág árus is csak azt nem értem hogy az újabbik mitől puhult meg hogyha meg se ontoztem mióta nálam van?
szept. 12. 12:14
 3/4 anonim ***** válasza:
2 oka van, ha puhul, ráncosodik a levele. Vagy szomjas, vagy túl lett öntözve. Nem véletlen, hogy átlátszó cserépben árulják, tartják, hiszen így lehet látni a lenti gyökerek állapotát. Ha nem látsz zöld gyökereket, csak barnát, feketét, akkor sok vizet kapott, gyökérrothadás történt. Ebből visszahozni úgy tudod maximum, hogy a virágot, ha van rajta, levágod, hogy ne szívja el az energiát a gyökérzet esetleges felélesztésétől és egy darabig nem locsolod. Ha látsz zöld gyökeret, akkor pedig szomjas és azért puhul a levele.
szept. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezert kell Chiloschista orchideat nevelni. Annak nem puhul meg a levele, mert nincs neki mi megpuhuljon :)



40F truecel

okt. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!