Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz az érettségi?

Mennyire nehéz az érettségi?

Figyelt kérdés
Állatorvosi egyetemre szeretnék menni, viszont oda úgy tudom, hogy legalább egy emeltszintű érettségi kéne a bejutáshoz. Úgy terveztem, hogy angol és spanyolból nyelvvizsgázok (10-ben angol c1, 11-12-ben spanyol b2) majd előre hoznám a magyar és angol érettségit 11-re. Bioszból emeltezni, kémiából pedig középszintet szeretnék. Mindig is egy erős 4-es tanuló voltam. Így mennyire lenne nehéz az érettségi majd aztán az egyetemre bekerülni?

szept. 2. 17:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha már az emelt szintű érettségitől is félsz mi lesz az egyetemen vagy a diplomával.

Egyébként az emelt szintű biológia bitang kemény 60% már nagy öröm.

szept. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt, kémiából is emeltezni kell, ami az egyik legnehezebb érettséginek számít.

[link]


Másrészt, kötelező érettségi tantárgyból (matek, magyar, tört.) nem lehet előrehozott érettségit tenni. Viszont angolból lehet:)


Én azt ajánlom, használd bátran a Felvi pontkalkulátorát, hisz te vagy a legjobban tisztában a saját képességeiddel, simán be tudod lőni hány pontod lesz. Egyébként a biológiára és a kémiára összpontosíts a legjobban, neked azok számítanak a legjobban. (Persze, a többi tantárgyat se hanyagold el, főleg ne az érettségi tárgyakat!) Ha bármi kérdésed lenne, nyugodtan kérdezz még, aztán hajrá, sok sikert kívánok!:))

szept. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, eddig valamirt úg yláttam, hogy lehet választani biosz vagy kémia között, de mostmár látom, hogy tényleg kell mind a kettőből. Nagyon kétségbe vagyok esve egyébként nyek-es vagyok ez a 2. évem és idén szeptembertől, vagy októbertől kezdeném a kémiát magán tanárral és sok idősebbtől hallom, hogy mennyire durva az érettségi, de amúgy tényleg olyan nagyon borzalmasan nehéz? Tényleg nagyon szeretném elérni az egyetemet minden álmom de azt is tudom magamról, hogy nem vagyok zseni kémiából ezért a kémia egyetemen ha már bent vagyok mennyit számít, vagy milyen durván tanítják majd? Azt hallottam, hogy az első év mindig a legrsszabb csomó saláta anyag van. Ez mennyire igaz? És mennyire kemény?
szept. 2. 21:03
 4/5 anonim ***** válasza:
#3 Az állatorvosi egyetemről nemigen tudok nyilatkozni, de hogy valaki válaszoljon a kérdésedre, én válaszolok. Hasonló a képzési terve az ált. orvosihoz, tehát először vannak az alapozó tárgyak, pl. élettan, szervetlen kémia, szerves kémia, biokémia. Majd ezek után jönnek a klinikumi tárgyak, amik konkrétan már a gyógyítással foglalkoznak. Tehát röviden, igaz, először a kémiával (is) kell megbírkozni, elég keményen, mivel pl. a biokémia szigorlat durva cucc az álatorvosin is.
szept. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat :)
szept. 2. 23:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!