Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Felvettek takarítani napi...

Felvettek takarítani napi bejelentéssel.Napi 8 órában.Már 2 hete így dolgozom.Megkérdeztem egy irodai dolgozót hogy mikor jelentenek be normálisan.Azt a választ kaptam hogy egyelőre maradok így majd a főnökség eldönti mi legyen.Nagyon gáz ez így?

Figyelt kérdés
A TB-t nekem kell fizetnem magam után.

szept. 2. 12:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez így full illegális!

TE IS, mexophatod, ha kimegy a munkaügy és/vagy NAV!!!

szept. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nagyon gáz. Még a próbanapot is be kell jelenteni és kifizetni, mert azt is ledolgoztad. Itt meg eleve nincs próbaidő, mint egy munkaszerződéses jogviszonynál, hogy bármelyik nap azonnal felmondhatnak, és szabadon távozol. Most minden nap rajtad spórolnak, mert olyan mintha ott sem lennél, így leadózni sem kell. És azt visszamenőleg már nem lehet bejelenteni, az volt-nincs.


Még egy csavar, amiért nem fognak bejelenteni: legfeljebb 5 egymást követő napot lehet bejelentővel dolgozni, különben kötelező a munkaszerződés, és havonta legfeljebb 15 napot lehet bejelentéssel dolgozni. Tehát ha te minden hétköznap bejársz, akkor garantáltan lesznek olyan napok, amikor nem jelentenek majd be, mert tilos túlfoglalkoztatni. Ha pedig hétvégén is dolgozol, akkor 6 egymást követő nap bejelentése tilos, és ezért nem fognak. Ha van egy hónapban 20-23 munkanap, akkor 15-nél többet szintén nem fognak bejelenteni, de ugyanúgy ledolgoztatják majd. Szerződést megint nem fognak veled kötni, hiszen annak még nagyobb az adóvonzata, amit eddig is elcsaltak.


Innen már a maradék tisztesség kérdése, hogy zsebbe kifizetik-e az elmúlt 2 hetet, vagy elhajtanak, mert azt sem tudják ki vagy és mit akarsz ott, hiszen semmi nyoma nincs.

szept. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Minden pénteken borítékba kapok fizetést.
szept. 2. 13:27
 4/10 anonim ***** válasza:
3. Fog már fel, feketén melózol!
szept. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szükségem van a munkára.Egy rakás munkást itt így foglalkoztatnak,ezek szerint.Szóval akkor ebben a hónapban 15 napot tudok dolgozni hivatalosan.Ez egy hulladékfeldolgozó cég,tele van cigánnyal.Ezek szerint őket se jelenti be a főnök.Elég rossz természete van a főnöknek.Úgy hallottam.Ha tehetném elmennék máshova de 45 múltam és alig találok munkát.Szegeden élek.A Pickbe nem megyek,5 évet takarítottam ott.A Florin is szar azt mondják.Előtte is takarító voltam,de mindig be voltam rendesen jelentve.Ha találok jobbat otthagyom az egészet.Hiába van érettségim,sehova se vesznek fel.Egy szobát béreltek egy panelben,azt ki kell fizetnem időben.
szept. 2. 14:10
 6/10 anonim ***** válasza:
Állj! Ha van érettségid, miért mégy FBŐ, rendőr, vagy katonai melóra???
szept. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mert már 45 múltam,és nem érdekel.Én egy rendesen bejelentett állást akarok csak ku@va nehéz találni.
szept. 10. 17:43
 8/10 anonim ***** válasza:

Dolgoztam gyarban. 50+ eves noket is siman felvettek! Nagy bevasarlokban is mindig keresnek embert.

Par ev mulva meg majd azert sirsz, hogy nincs eleg munka eved, alig lesz nyugdijad!

Szerintem ne akard azt kivarni.

Olyan helyet keress, ahol rendesen be vagy jelentve, es biztositva vagy.

Holnap ne adj Isten tortenik valami, es nem tudsz par hetig dolgozni, akkor mi lesz? Egy fillert nem kapsz+ fizetheted az orvosi ellatast (ha egyaltalan lesz mibol).

Van munka, csak az emberek kenyelmesek es lustak kicsit jobban bele asni magukat a keresesbe!

szept. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A ku@va életbe!Nehéz normális munkát találni!Főleg 45 fölött!Mert eladónak is huszonéveseket vesznek fel inkább.Aztán marad a takarítás.
szept. 12. 14:41
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor ez van, nincs mit tenni.
szept. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!