Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » KGFB megszűnés díjnemfizetés...

Einstein85 kérdése:

KGFB megszűnés díjnemfizetés miatt lehet hátrányom?

Figyelt kérdés
Elfelejtettem lemondani korábbi KGFB-omat, de még az évforduló előtt át kötöttem és be is fizettem az újat, amiről meg is kaptam a kötvényt. Lehet ebből valami károm, ha nemfizetés miatt megszűnik az előző biztosítás?

aug. 30. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha van helyette új, akkor nem díjnemfizetés miatt szűnik meg a kgfb szerződés. Ha nem lenne, akkor lenne gáz, pl én jártam már így. Saját hibámon kívül nem kaptam meg a csekket, és eszemben sem volt az egész. Megállítottak a rendőrök, és megkérdezték, hogy tudom-e, hogy miért állítottak meg. Erre nemleges választ adtam, és közölték, hogy nincs kgfb a kocsimon. 13ezres helyszíni bírság, viszont ezúton is köszönöm szépen nekik, mivel így csak 2 nap (~5000ft) fedezetlenségi díjat kellett fizetnem a biztosítónak a biztosítás díján felül. Ha nem állítanak meg, ez sokkal többe kerülhetett volna.
aug. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Miért küldött sms üzenetet a régi biztosító, hogy hátralékot mutat a rendszer és a megszűnés elkerülése miatt rendezzem a tartozást? Akkor csak nem fizetés miatt fog megszünni.
aug. 31. 07:16
 3/4 anonim ***** válasza:
Talán azért, mert fennmaradt ott némi tartozásod. Amennyiben nem, úgy fordulj az ügyfélszolgálathoz.
aug. 31. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Ha régi biztosítás nem szűnt meg, akkor az újabban kötött érvénytelen. Erre jogszabály van.

A régi biztosítódat kellene megkérdezned (a gyakorikérdések helyett), hogy mi a helyzet a biztosításoddal. Élő biztosítás vagy csak tévedésből küldik az üzenetet, stb...

Ha élő a biztosítás akkor az új érvénytelen. A 60. napon felmondják és az eltelt 60 napra fedezetlenségi díjat kell fizetned.

Szóval a gyakori kérdések helyett én a biztosítónál kérdezősködnék.


Miért gondolod, hogy a Te biztosításodról, itt bárki többet fog tudni, mint a biztosítód?????

aug. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!