Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Steam játékkártyával kapcsolat...

Fabók István kérdése:

Steam játékkártyával kapcsolatos kérdésem. Hogyan tudom ezt a problémát megoldani?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azt szeretném tőletek megkérdezni, hogy most ebben az Augusztusi hónapban kaptam 5 darab ilyen játékkártyát Steamen amiért összesen 0,09 század eurót kaptam értük a Steam pénztárcámban. És az lenne számotokra a kérdés ezzel kapcsolatban, hogy ezeket a játékkártyákat hogyan lehet visszavonni illetve a pénzt visszatéríteni? Mert félek attól hogy fizetni kell ezért és én nem szeretnék fizetni ezekért a játékkártyákért gyüjtött összegekért :(.



Válaszotokat előre is köszönöm szépen!



aug. 23. 23:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet visszacsinálni. Ez egy legális eladás volt a Steam rendszerén belül, amiért kaptál 9 centet. Ha több eladást csinálsz és összegyűlik több pénzed, akkor tudsz a piacon tárgyakat venni, vagy az áruházban játékot belőle.

Ez már a te "pénzed", nem te fizetsz érte. Eladáskor a rendszer elvette belőle a maga jutalékát, te a levont maradékot kaptad meg.

aug. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Aha értem mostmár köszi szépen első válaszoló :).
aug. 24. 13:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező arra kíváncsi, hogy adózni kell-e utánuk. Passz.

Amit a Steam levon, azt saját zsebre teszi, abból csak saját maga után fizet adót, ha kell. A felhasználói feltételekben is az szerepel, hogy neked kell adózni vagy bevallani. Azt mondják, konzultálj egy adószakértővel. Az meg nem vagyok, szóval amit innen kezdve írok, azt ne olvasd el.

Mivel a Steam kereskedés feltétele, hogy éves szinten egy bizonyos összeget elkölts és mivel a kártyák zömét játékok vásárlásával tudod feloldani, ezért amíg ennél lényegesen kisebb tételekről van szó, ez nem jövedelem, inkább olyan, mint egy Tesco Clubkártya. Elköltesz 50 eurót és visszakapsz 10 centet. Ebből nem mész el a Bahamákra.

Szóval szerintem ne aggódj.

Ha százdolláros tételekben üzletelsz CSÉ vagy TF2 skinekkel az már más történet.

aug. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Olyan magyar adózási szabály van, hogy a használt/megunt cuccaid eladásából évi 600 ezer forint bevételig nem kell adózni és bevallani.
aug. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!