Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Friss piercinggel lehet menni...

ItaIta kérdése:

Friss piercinggel lehet menni a Balatonba?

Figyelt kérdés
6-án szurattam egy septum piercinget, és nem tudom lehet e vele belemenni 1-2 hetesen a balcsiba :// persze vigyáznék hozy víz lehetőleg ne érje stb… utána letisztítom, valami tapasztalat?

aug. 9. 16:42
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem hinném, hogy a legokosabb ötlet, mert elfertőződhet. Inkább menj medencés strandra, ha mindenképp strandolni szeretnél, mert ott legalább tele van nyomva a víz klórral és egyéb vegyszerekkel, amik megölik a bacikat.
aug. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kornyekunkon csak balaton van…😅
aug. 9. 17:05
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem hiszem, hogy irreális távolságra lenne onnan egy sima strand, tömegközlekedéssel vagy kocsival. Gondolj bele, mások órákat utaznak, hogy a Balatonra mehessenek.:D Mellesleg rákerestem a kedvedért, íme:


"Az orrsövény szúrása gyulladásos folyamatok és szövődmények nélkül hat-nyolc hétig gyógyul."


Forrás:

[link]


Szóval én nem javasolnám a balcsit, csak saját felelősségre, mert vízminőség ide-vagy oda, egy seb könnyedén begyulladhat bármi olyantól, ami normál esetben nem okozna gondot.

aug. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
13%

A Balaton vize elég jó minőségű, tiszta. Régebben egyenesen gyógyító hatása is volt a sebekre. Most már az talán nincs, de van a tónak egy természetes öntisztulása. Szerintem nyugodtan belemehetsz ennyi idő után. Ha nagyon biztosra akarsz menni, akkor fürdés után fertőtlenítheted egy kis Betadine-nal a szúrás helyét.

Születésem óta minden évben a Balatonnál nyaralok. Többször úsztam már kisebb-nagyobb friss sebekkel is. Sokkal biztonságosabb, mint egy medence, amit vagy jól klóroznak, vagy nem.

aug. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
32%
Egy ismerős kisfia pont a Balatonban szedett össze egy jó kis középfülgyulladást. Én tuti nem kockáztatnék.
aug. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor az idei balatont tényleg elengedem..köszönöm a jó válaszokat!🥰
aug. 10. 09:04
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Amennyiben nem úszni kívánsz, hanem csak úgy a vízben lenni, akkor nem fogja érni a víz (tudsz annyira vigyázni, hogy ne érje a víz). Az úszómendence és a balaton mikroorganizmusokra tekinthető élővilág a balatonban valóban sokkal magasabb, de a káros mikroorganizmusokra nézve kb egyenlő, bitonyos strandokon még magasabb is (főleg a gombákra vetítve, de akár baktériumokra is, hiába a víz klórozása, a klórkoncentrációs nem annyira jelentős, hogy ezeket elpusztítsa).

A vean-tattoo-t és a f*szságaikat ne vegyük már komolyan. Egy teljesen hozzá nem értő bagázs mind piercing mind tetoválás terén.

A septum szúrás látszólagos gyógyulási ideje 2-6 hét, a tökéletes gyógyulási ideje 6-12 hónap.

Amíg betartod a napi 3 tisztítást, addig nem lesz vele bajod. Kiáztatni sem tudod annyira, mint más piercingeket, mivel az orr belülről folyamatosan nedves, ha tetszik, ha nem, így kiáztatni sem tudod. A levegővételnél pedig amúgy is kerül oda bőven a levegőben lévő mikroorganizmusokból, amit pont a nyálkahártyán lévő nedvesség tisztít.

A középfülgyulladást könnyebb összeszedni, mivel ha valakinek amúgy sem túl széles a hallójárata, akkor a befolyó víz képes nem kifolyni, így pang benne, hőmérséklete eléri a belsőtesthőt, ami 37°C, tehát tökéletes táptalaj a baciknak, vírusoknak, protozoáknak, és a dobhártyán könnyen jutnak akár beljebb is. Ezt orrban nem nagyon lehet számukra megcsinálni, mivel instant kifolyik a víz belőle, hacsak valakinek nem extrém módon deform az orra (alig van orrnyílása, a szövetek vastagok, nem egyenletesek...stb., ami genetikai mutáció, vagy baleset következménye lehet).

A betadine is jó lehet tisztításra, de akár a sima sós víz is elég rá.

aug. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!