Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Meg lehet tanulni egy nyelvet...

Nyerges Levente kérdése:

Meg lehet tanulni egy nyelvet Google fordítóval? Egyáltalán otthonról önállóan a net segítségével meg lehet?

Figyelt kérdés

júl. 30. 00:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Google fordítóval? Nem. Duolingóval érdemesebb próbálkozni.
júl. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Google fordító jó esetben ír egy szóra egy csomó lehetséges fordítást, és ezek közül kell választania annak a felhasználónak, aki valamennyire ismeri a nyelvet, és tudja, milyen szövegkörnyezetve, regiszterbe való megfelelõt keres, milyen jelentésárnyalattal...

Akinek fogalma sincs, annak a lehetséges fordítások ugyanolyan értelmetlen karaktersornak tûnnek.


A Google fordítóból nem lehet rendszerben látni a nyelvet, szabályokat megérteni, önállóan felépíteni egy mondatot. Kapod a kész fordítást, ami vagy jó vagy nem, és ha a nyelvet nem ismered, akkor ezt sem tudod eldönteni magadtól.

júl. 30. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 TappancsMancs ***** válasza:
Nem pontos és sok esetben egy szó odaillő fordítását is elírja. Úgy mintha magyarról angolra fordítanád a "nap" szót és van, hogy helytelenül választja ki, hogy "day" vagy "sun" legyen belőle.
júl. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyetemen veszek fel csoportos nyelvórákat. Az előnye annyi az önálló tanuláshoz képest, hogy vannak csoportos feladatok ahol a másikkal kell beszélgetni angol nyelven. Ezen felül vannak fogalmazás beadandók, amit ki is javítanak.


Ha a netről akarsz tanulni, akkor én javaslom hogy egy fő forrásod legyen, ahonnét elsődlegesen tanulsz, aminek a tematikája alapján haladsz. Nekem ez a New English File, már a nyelvtani összefoglaló része miatt is (nyelvkurzusokon ezekből oktatnak). Ez azért fontos, mert ha innen-onnan akarod összeszedni a tudást, akkor el fogsz teljesen veszni.


Azt érzem, hogy nagyon magadra vagy bízva gyakorlás terén még úgy is, hogy kurzusra jársz heti három órában. A nyelv használata rád van bízva. Órán leadják az anyagot, az gyakorolva van picit, és utána haladunk tovább. Ezért jó ha van angol beszélgető társad, de ezt szerintem lehet találni a neten, vannak angol tanulóknak csoportok szerintem a Facebookon is, de a discordon biztosan van egy több ezer fős. Vagy ha csoportos nyelvórákat veszel, ott tudsz talán valakit rávenni arra, hogy közösen gyakoroljatok. A gyakorlati használat része a legfontosabb!

júl. 31. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kérdésre elfelejtettem válaszolni. Szerintem lehet a "netről" is tanulni.
júl. 31. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Úgy tanultam meg én is magyar. Váltam az lenni, enni pörkölt, szeretni gulyás leves.
júl. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha mindennap olvasol es irsz az adott nyelven, ergo aktivan hasznalod szerintem meg. De tenyleg hasznalni kell es nem csak forditgatni. Ha jo vagy nyelvtanbol lehet felidmered a nyelvtani semakat. De en azert inkabb tanart ajanlanek, mert altalaban a mozivacio es a folyamatossag hianya hibadzik.
aug. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!