Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi történik a hangommal?...

Mi történik a hangommal? Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

16/l


Ez egy egy nagyon zavaro tenyezo szamomra mostanaban.


Ugyebar alsos koromtol fogva egyre melyebb lett a hangom. A maximumot 14es koromban ertem el. Azutan semmit, de semmit nem valtozott a hangom egy darabig.


Az utobbi 6 honapban viszont kezdetben csak mondjuk ket heten egyszer ereztem hogy nem vagyok kepes olyan mely hangon beszelni vagy enekelni, mint maskor, utana egyre gyakorabban jelentkezett ez a hulyeseg, es most hogy lassan 17 leszek, konkretan egyik naprol a masikra valtozik, hogy mennyire tudok melyre menni. A mely-es magas hangos napok kozott sajnos oriasi a kulonbseg.


Namost a problema az, hogy ha mondjuk egy magasabb hangos napom van, a magas hangon valo beszed-bar ezerszer konnyebb, mint a mely- tovabbra sem jon termeszetesen, direkt figyelnem kell, ha ugy akarok beszelni, szoval inkabb melyebb hangoknal maradok, de azokat ilyen napokon csak vocal fry-jal tudom elerni, amirol koztudott, hogy kb. mindenkit idegesit (engem is).


Azert is maradok a melyebb hangoknal, mert mindenki igy szokott meg, es nem tudom... szerintem abnormalisnak tunne ha egyszercsak magasabb lenne (pl. amikor mostani interviewjaiban levo beszedhangjara reagalnak ariana grandenak, olyasmi ellenszenves reakciotol tartok [mindenki azt mondja hogy segitsegre van szuksege mert nem kepes megerteni ki is o valojaban es nem normalis a no amiert ilyen drasztikusan megjatszaa hangjat])


Szoval ez a nagy helyzet. Egyre gyakrabban kenyelmesebb a magasabb zona, de EGYATALAN nem erzem magamenak es a megszokas es az eliteles miatt a melyebbnel maradok.


Ez normalis? Most akkor minden nap mashogy beszeljek? Vagy tovabbra is eroltessem a mely zonat?



júl. 26. 21:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Értelmezni is alig tudom a kérdésed.


Ti ilyen Ariana Grande-s videókat néztek? De furák vagytok... nagyon boomernek érzem magam így 35 évesen. Na mindegy. Amúgy Ariana szerintem nem vocal fryozik. Csak egyrészt ő nagyon fiatalon lett híres, a végleges hangszínét csak az elmúlt pár évben érte el. Másrészt elég komolyan meg vannak terhelve a hangszálai, ettől is változik a hangja időnként.


Az, hogy változik a hangod, természetes ennyi idősen. Egyébként is függ attól, hogy sportoltál-e az elmúlt napokban valamit, hogy mennyire szorongsz, hogy kipihent vagy-e, hogy énekelsz-e, sőt megkockáztatom, hogy ebben a melegben még attól is függ, hogy mennyit tartózkodsz klímás helységben (ezt magamon vettem észre).

Idővel beáll majd a hangszíned nagyjából egyenletesre, aztán majd későbbi életkorban, öregként mélyülni fog.


Ne erőltess semmit, az a legrosszabb. Az ismerőseidnek lehet, hogy fel sem tűnnek a hangszínbeli változásaid, vagy ha igen, valószínűleg nem zavarja őket. Amúgy én ha napi 10-15 percet éneklek nagy hangerővel, akkor kicsit ilyen fry-os hangos lesz. Ha mélyebb hangot szeretnél, akkor énekelj sokat, és sportolj (pl. fuss).

júl. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!