Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az állandó lakcím és a tartózk...

Az állandó lakcím és a tartózkodási hely között mi a különbség az én esetemben?

Figyelt kérdés

Ne kövezzetek meg külföldi vagyok, és fiatal, nincsenek mögöttem szülők, hogy segítsenek, úgyhogy ne rossz indulatból írjatok légyszi.


Csak pár éve élek Magyarországon és nem értem még az itteni papirizációkat.

Jövőhéten költöznék és meg akarom változtatni a lakcímem, de sok mindenki mást mond, hogy az állandó lakcímem és a tartózkodási hely mit jelent. Még az idevalósiak sem tudják, hogy mi a helyzet az én esetemben. Én eddig kollégiumban laktam a lakcímkártyámon is ez a cím van megadva, erre azért volt szükség, mert valójában külföldön születtem és éltem tizennyolc éves koromig. Valaki azt mondja a külföldi a lakhelyem és az itteni csak a tartózkodási helyem, valaki meg azt mondja, hogy ez a lakcímem, mivel a kártyámon is ez a hely van.

Amikor átjöttem úgy emlékszem a lakcímkártyámra nem került ideiglenes cím, vagy a kettő lehet ugyanaz a hely, ha csak egy helyen lakom?

Akkor most ez, hogy van? Van egyáltalán nekem mindkettő? Addig megvan, hogy mit takar az állandó lakcím, de tovább már elvesztettem a fonalat.

Láttam, hogy vannak hasonló kérdések, és Googleba is kerestem már, de egyszerűen nem értem, és nem igazán van konkrét válasz az én kérdésemre.

Köszi.



júl. 26. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Magyar állampolgár (is) vagy?
júl. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az állandó cím nem jár le, míg az ideiglenes címet, a tartózkodásit 5 évente meg kell újítani.
júl. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
júl. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lakóhely = állandó lakcím

Tartózkodási hely = ideiglenes lakcím

júl. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A magyar lakcímnyilvántartást nem érdekli, hogy külföldön van-e címed. Ha Magyarországon egyetlen címed van, az állandó lakcím, alias lakóhely. Ha kettő, akkor az egyik állandó, a másik ideiglenes lakcím (alias tartózkodási hely). Ahová ideiglenes lakcímet be tudsz jelenteni, oda állandót is. Tehát kollégiumba, albérletbe, akárhová be tudsz jelentkezni állandóra is. Attól, hogy "állandónak" nevezik, bármikor meg tudod változtatni. Félrevezető ez az "állandó" megnevezés, mert ebben az életben semmi nem állandó, csak a halál.
júl. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!