Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudok feljelenteni egy...

Hogyan tudok feljelenteni egy külföldi céget (bizonyítékaim vannak), aki hamis gyógyszereket árul?

Figyelt kérdés
Van egy külföldi cég, aki évtizedek óta lassan a fél világnak hamis gyógyszereket árul, amelyekben szó szerint szemét van. Ezek a következő gyógyszerek: Keramin, Cardiform, Diaform, Money Amulet, Uromexil, Uromexil Forte, Keraderm, Beauty Age Skin, Viarex, Guavital, Kardisel, Visoptic, Deluron, Vermixin, Tensital, és még nagyon sok. Van bizonyítékom. Tudom a tulajok nevét, a cég címét, a dolgozók nevét, ismerem az egész mechanizmust, nálam vannak a dokumentumok, amelyek bizonyítják, hogy hamis gyógyszereket árulnak ismert emberek nevének a visszaélésével. Svábyék is foglalkoztak anno ezzel a sztorival, írtam nekik több ízben, még az ügyvédet is felhívtam, aki állítólag ezzel az üggyel foglalkozik, de még válaszra sem méltattak. Mivel nem vagyok magyar, nem igazán tudom, pontosan hova kellene fordulnom hogy valaki lépjen az ügyben, meg őszintén szólva amúgy sem ismerem ki nagyon magam az ilyen jogi dolgokban. Tanácsot szeretnék kérni, hol lehet bejelentést tenni, hogy foglalkozzanak is vele, vagy milyen szakirányú ügyvédet érdemes megbízni a keresettel kapcsolatban. Előre is köszönöm annak, aki segít egy válasszal.

#jog #csalás #feljelentés #hamis gyógyszer
júl. 22. 13:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Legfeljebb tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat mjatt tehetsz bejelentést a fogyasztóvédelemnél, de kár azt hinned, hogy annak komoly következménye lesz a cég szempontjából.
júl. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 zlaci1 válasza:

A Gazdasági Versenyhivatal jár el minden olyan, a tisztességtelen piaci magatartás és a versenykorlátozás tilalmáról szóló 1996. évi LVII. törvény hatálya alá tartozó ügyben, amely nem tartozik a bíróság hatáskörébe.


A Gazdasági Versenyhivatal jár el továbbá:


a piaci verseny érdemi érintettsége esetén

tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatok kapcsán a fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmáról szóló 2008. évi XLVII. törvény (a továbbiakban: Fttv.),

gyógyszerrel és gyógyászati segédeszközzel kapcsolatos, fogyasztókkal szembeni kereskedelmi gyakorlat kapcsán a biztonságos és gazdaságos gyógyszer- és gyógyászati segédeszköz-ellátás, valamint a gyógyszerforgalmazás általános szabályairól szóló 2006. évi XCVIII. törvény (a továbbiakban: Gyftv.),

júl. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!