Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mekkora a fertőzésveszély?

Mekkora a fertőzésveszély?

Figyelt kérdés
OCD-s vagyok, különösen a WC-től és a vizétől szorongok. Ma bementem egy nyilvános WC-be (Köki) és állt a víz ott, ahol a piszoárok vannak. Most nem tudtam eldönteni, hogy egy fülkéből jött (azaz a wc-ből) vagy csak tiszta víz egy csőtörés miatt. Bepánikoltam, hogy mennyi szennyvíz baktériumba léphettem. HELP.

júl. 18. 15:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugii, cipőn keresztül azért enyhén szólva is nehezen fertőződhetsz. Elhiszem, hogy undik a nyilvános budik, OCD-vel meg különösen nehéz lehet, de hacsak nem nyalogattad meg kicsit az ominózus löttyöt, nincs min izgulnod.
júl. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Azon aggódni akkor nem reális, hogy hazaviszem a lakásba ezt a szutykot a cipőmön?

júl. 18. 15:40
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha leveszed a cipőt az előszobában, semmi gáz.
júl. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, a többiek ott is mezítláb vannak. Mi van, ha beviszik? Vagy annyira azért elhalnak a kórokozók?
júl. 18. 15:43
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy baj lehetne belőle (még mindig #1). A kórokozók nagy része testen kívül elég hamar megdöglik, és a saját immunrendszeredet se becsüld alá. Sokkal rosszabbakra is ki van a tested képezve.
júl. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Majdnem elájultam, annyira bepánikoltam. Most egy picit jobb.

júl. 18. 15:48
 7/10 A kérdező kommentje:
Jövök le a gyógyszerről, mert semmit nem használt, de az elvonási tünetek rosszak nagyon.
júl. 18. 15:49
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy meg tudtalak nyugtatni. Remélem, nemsokára rendbejössz.

Bár fogalmam sincs, milyen lehet neked (valszeg durva, ha gyógyszert írtak fel rá), de talán pont ezért tudok segíteni a hideg fejjel való gondolkodásban, ha megint hasonló helyzetbe kerülsz. Szóval bármikor írj rám privátban, ha van valami. Nem biztos, hogy azonnal észreveszem, mert nem küld az oldam értesítést, de szívesen segítek, ha tudok.

júl. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 TappancsMancs ***** válasza:
A legvalószínűbb, hogy felmostak és azt láttad. Amúgy egy ilyen nem igazán fertőző, csak undi és nekünk is az. Elég annyi, hogy, ha valami akár a padlón is gyanús a mosdóban, akkor kerüld ki és nézegetni sem kell - mert minek.
júl. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Senior Séf ***** válasza:
100%
Inkább a 8000 féle kemikália miatt aggódj, ami napi szinten körülvesz. A koszt meg hagyd az immunrendszeredre. Azért van, hogy megvédjen. És minél többféle kórokozóval találkozik, annál erősebb lesz.
júl. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!