Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Írtam zenéket,egyik barátom...

Írtam zenéket,egyik barátom segít elkészíteni a zenei alapot hozzá. Hogyan tovább? Mit tehetnék hogy másokhoz is eljusson amit üzenni szeretnék a zenéimmel? Van e valami jogi alapja neki? Pl hogy ne vegye át más a zenéim? Köszönöm ha segítesz

Figyelt kérdés

júl. 18. 01:45
 1/4 anonim ***** válasza:
38%

Nem kicsit gondolkodom másként, mint te, kérdező!

Ha valaki átveszi az általad írt zenéket, dalokat - úgy, hogy ezzel nem tesz szert semmilyen bevételre, - akkor azt vedd megtiszteltetésnek!

Aki ilyet tesz, elismer, tisztel, értékeli az alkotásaidat!


Nem tudom, gondolkodtál-e már azon, amit most fogok írni?

Az ember nagyon hosszú ideje jelen van az élővilágban és egész fennmaradását végig kísérte a zene, ill. dal.

A másik körülmény, hogy az emberi beszéd - a 3400 Hz-es sávszélességével - és hallástartományának korlátaival viszonylag korlátolt hangzásvilágban képes gondolkodni, alkotni, információt, érzelmeket, gondolatokat, mondanivalót átadni társainak.

A harmadik körülmény, hogy az emberi elme befogadó képességének is vannak korlátai, - lehet irkálni olyan dalokat, amelyről úgy véljük, még senki nem írt olyat, de ezek többségét már képtelen az ember zeneként, művészi értékként befogadni, mert emészthetetlen a legtöbb ember elméjének.


Lényegében a mondanivaló maradt az egyetlen, amely által újat tud nyújtani manapság egy zenész, - mert kimerült a hangzás, ill. ütemvilág.


Az is egy eléggé érdekes ellentmondás részedről, hogy segít valaki elkészíteni a "te művedhez" zenei alapokat, majd SAJÁTODKÉNT próbálsz "basáskodni" a született tartalom felett!


Soha nem értettem, hogy miért fáj valakinek a zenéjének felhasználása, publikálása, ha azzal a felhasználó nem okoz neki sem anyagi, sem erkölcsi szinten kárt!

Erről mindig az Omega vergődése jut eszembe, - amikor a "Gyöngy hajú lány" dallal összefüggésben csinálják a fesztivált. Mondjuk ott felmerül az anyagi haszonszerzés, - ami szintén nem etikus, - de megkérdőjelezem, hogy egy nem nélkülöző zenésznek érdemes-e eddig a szintig lealacsonyodnia.


Én is írtam dalokat, - volt, amelyeket az egész ország hallgathatta, anno, - de fel nem merült bennem soha, hogy elkezdjek azon vergődni, hogy ki, hol, mikor, miért, milyen alkalomból és mire használja fel a dalt, mert megtiszteltetésnek vettem, hogy voltak, akiket érdekeltek a dalok.


Na mindegy!

Különbözőek vagyunk!

júl. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát, kérdező... tehát a barátod ingyen besegített neked, hogy legyen zenéd, és most az a problémád, hogyan tudsz ebből úgy anyagi hasznot szerezni, hogy senki más ne járjon jól vele, csak te.

Miből gondolod, hogy erre itt ingyen kapsz majd tanácsokat?

júl. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem tudom merre induljak el, szeretném ha eljutna emberekhez mind az,amit üzenni szeretnék.

Nem vagyok mai fiatal,és nem élek MO-n.

Hamarosan meglesz a felvétel,és a klipp is.

Gondolom,emberek vagyunk,és ott segítünk ahol tudunk.

Anyagi része?

Tudod,a nulláról indultunk férjemmel,emelett mindig segítettünk az embereken,hol élelem,hol ruha,munka.

De ebbe ne menjünk bele.

Bízom benne hogy kapok válaszokat.

júl. 19. 00:59
 4/4 anonim ***** válasza:
53%

A probléma már ott kezdődik, ha valaki nem azért kezd el zenélni, mert mondanivalója van az embereknek, - hanem azért, hogy anyagi forrásokat kovácsoljon magának. Érezhető egy előadó stílusán, hogy miért van a színpadon, - gyakran a háttérben vonagló testnevelés szakos fiúk-lányok és a csillogó villogó hacuka, fényeffekt sem tudja palástolni a valóságot.

Voltak olyan emberek - és sajnos lesznek is, - akik a bekapcsolt mikrofon, kamera mögött teljesen másnak próbálják mutatni magukat, mint akik valójában, de ez csak addig szokott így lenni, amíg egyszer nem marad véletlenül bekapcsolva csak az egyik is. -Előbb-utóbb lehull a lepel minden anyagias, képmutató emberről.

Nekem tökéletesen elég volt anno, hogy el tudtam jutni a koncertjeink helyszínére és utána haza. Ittam két sört az este folyamán és tökéletesen elég volt nekem a közönség irányomba mutatott szeretete azzal a tudattal, hogy azon az estén is adtam valami olyat sok embernek, amelyért képesek voltak az előadás helyszínére oda utazni. Igyekeztem minden alkalommal a maximumot nyújtani, - tudtam, hogy ennek egyszer vége lesz és hiányozni fog a közönség szeretete.

júl. 19. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!