Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Exem jogosan visszakérheti az...

Nbeka kérdése:

Exem jogosan visszakérheti az ajándékot, amit adott?

Figyelt kérdés
Exemtől karácsonyra kaptam egy 400 ezres laptopot, amit én elleneztem, hogy megvegyen, de megtette. Tavasszal szakítottam vele, most meg visszaköveteli. Nem fogok emiatt sírni, de mennyire van erre joga?

júl. 14. 19:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ajándékokat kapcsolat után visszakérni szerintem suttyóság.

De ha tényleg úgy vagy vele, hogy "Nem fogok emiatt sírni", én nem alacsonyodnék le az ő óvodás szintjére és visszaadnám.

júl. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ajándékot nem illik visszakérni senkitől senkinek sem. Pont azért ajándék az ajándék neve mert jó szívvel adjuk és sok esetben nem is várunk érte cserébe semmit. Ha te is adtál neki ehhez hasonló dolgokat akkor eszedbe ne jusson visszaadni neki!
júl. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem etikus ajándékot visszakérni. Az ajándék egy olyan tárgy vagy gesztus, amelyről önként mond le az ember mások javára - elismerés, tisztelet, megbecsülés kifejezésének okán.
júl. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha gondolod, add neki vissza, de el ne felejtsd előtte leformázni az összes meghajtóját a laptopnak, - hogy véletlenül se maradjon a gépen személyes, a kompromittálásodra felhasználható adat.
júl. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

#4

Sima formázásból vissza lehet hozni az adatokat.

júl. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
Etikusnak nem etikus, de jogosnak teljesen jogos, ha bizonyítani tudja, hogy ő vette.
júl. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%
Az ajándék visszakövetelhető, több okból is. Pl. ha megajándékozott méltatlanná válik rá. Nem tudom jogi nyelven megfogalnazni, de akkor is, ha azt valami reményében adtàk, de az elmaradt.
júl. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Az a díj, széles körű elismerés, amire gondoltál, - 20:18-as válaszoló!

Az ajándék egy teljesen más kategória!

júl. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
8. Nem, nem szoktam hülyeséget írni. Nézz utána!
júl. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!