Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek miért szokták azt...

Szerintetek miért szokták azt mondani, ha egy fiú megüt egy lányt hogy "aki lányokat bánt az gyáva" ? Mit kell ezalatt érteni pontosan ? (Én tudom, csak mások véleményére is kíváncsi vagyok)

Figyelt kérdés

júl. 7. 00:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert általában egy lány gyengébb mint egy fiú. És hát aki nála gyengébbet üt vagy ver ok nélkül, vagy egy kisebb dolog miatt az nem férfi.
júl. 7. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A férfit többek között az is férfivá teszi, hogy higgadt fejjel képes kontrollálni az érzelmeit. Akiket a hátukon fetrengve látsz hisztizni és a földhöz csapkodni magukat, azok pont nem azok és azok sem azok, akik ha kell, ha nem, az erő nyelvén próbálnak kommunikálni azokkal, akiket gyengébbeknek vélnek maguknál.
júl. 7. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem képes szóban megoldani a problémáit, hanem fizikai erővel próbál meg fellépni, az egy gyenge jellem.
júl. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
70%
Én még soha senkit nem ütöttem meg (vissza mondjuk néha kellett volna), de el tudok képzelni olyan szóbeli atrococitást, amit csak így lehet(ne) lerendezni. Elég sok lány sportol manapság, ez az erős fiú, gyenge lány kép kevésbé jellemző, mint 50 éve. A kérdés pedig arra utal, amikor valaki (erős) fiúkat nem mer bántani, csak (gyenge) lányokat, ezért gyáva. De gyáva akkor is, ha nála gyengébb fiúkat bánt. Tehát ez a mondás önmagában, erőnlét megjelölése nélkül nem feltétlenül igaz. Mert pl. mi van akkor, ha én 50 kilósan nekimegyek a társát verő 70 kilós súlyemelő lánynak? Gyáva vagyok, mert bántom szegény lányt?
júl. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!