Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy lehet megszabadulni a...

Hogy lehet megszabadulni a gyári munkától?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


19 évesen kezdtem gyárban dolgozni azóta 2 munkahelyem is volt. Most 21 éves vagyok és már nagyon elegem van a gyári munkákból, főleg az autóiparbol. Szombat éjszakázások, folyamatos hajtás stb... Ez a két év alatt azt vettem észre egyre sűrűbben van nagy vérnyomásom, stresszelek, nem tudom hol jár az eszem, teljesen kikapcsolok. Elegem lett. IT a végzettségem, de nem érek vele nagyon semmit mert nem tanultam tovább. Annyira nem is vonzott. Legnagyobb vágyam hogy anyagi szabadságom legyen, hogy ne azt nézzem hogy most mennyit kapok, lesz e elég hogy éljek szépen vagy sem. Mit érdemes tanulni? Próbálkoztam az ecommerceel, tőzsdével, webprogival meg sok más dologgal amik annyiba is maradtak mert láttam hogy nekem más kell. Aki hasonlóképpen áll, az hogy próbálkozik kitörni ebből az életből? Akinek pedig sikerült az mit csinált? Köszönöm szépen.



júl. 5. 10:21
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

"Próbálkoztam az ecommerceel, tőzsdével, webprogival meg sok más dologgal amik annyiba is maradtak mert láttam hogy nekem más kell."


Én nem is ajánlanám azt, hogy az ecommerce-be vagy a tőzsdébe csak úgy belevágjon valaki, ezeknél hatalmas nagy a bukási arány. Valami olyasmit tanulj, amivel a munkaerőpiacon el tudod adni magad, és egzakt, mérhető teljesítményt ad.


Ha már van egy IT-s végzettséged, lehet, hogy abba az irányba kellene továbbmenned, de egyetemi szinten, nem otthoni tanulással. És mellé jó angoltudás is kell.


Ha nem érdekel annyira az IT, akkor keress valami olyan szakot, ami a képességeidnek és a lehetőségeidnek megfelel, és még érdekel is, és még kereslet is van rá. Nézegesd a felvi.hu-t, szedd össze a hozzád passzoló szakokat.

Én egyébként a Pannon Egyetem programtervező informatikus szakára jelentkeztem nem rég.


Tanulni kell, tisztességesen végig kell járni egy egyetemi szakot, más lehetőség nem nagyon van. Az ilyen himi-humi dolgok, mint az ecommerce meg tőzsde, tényleg nagyon-nagyon keveseknek sikerül.

júl. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj hiányszakmát.
júl. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

Legyél mernok

Bar ok is gyarba dolgoznak, de nem a szellemi fogyatekosok kozott

júl. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre a válasz: továbbtanulással.

#3 Nem tudom, te miféle disztópiában élsz, de egy mérnök nem feltétlenül gyárban dolgozik, hadd ne soroljam a példákat. Ahogyan azt sem értem, hogy miért kategorizálod a gyártósor mellett dolgozókat szellemi fogyatékosnak. Kifejtenéd ezt részletesebben?

júl. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem utána közmunka volt. Próbáld meg.
júl. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tanulj irodai munkát
júl. 6. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Először is ki kellene találnod, hogy mit is szeretnél valójában csinálni. Olyan csak a mesében van, hogy nulla munkából gazdagon meg lehet élni (vagy mások átverésével).


Mivel az IT-hez a leírtak alapján nincs túl sok kedved, akkor talán a legjobb lenne, ha olyan szakmában gondolkodnál, amiből jelenleg hiány van. És ez most az építőipar, mert a jó szakemberek többsége már évekkel ezelőtt lelépett az országból.

Tanulhatsz villanyszerelőnek, hidegburkolónak, gáz/vízszerelőnek, stb. Ezekből a szakmákból jól meg lehet élni. Persze dolgozni kell, szépen és jól dolgozni. Ez utóbbi esetben a megrendelők kézről-kézre adogatják egymás között a szakembereket. És pár év után már jól is lehet vele keresni (mire megfelelő gyakorlatod lesz). Egy IT-s emberke panaszkodott az ismeretségi körömben, hogy nem keres annyit, mint a burkolónak kifizetendő napi munkabér.

Gáz/vízszerelőként nem lesz akkora jövedelmed, mint Lőrincnek, de jól meg lehet élni belőle (ha nem fogsz ki olyan megrendelőket, akik "elfelejtenek" kifizetni).


Nem tudom, hogy a #6-os mit ért irodai munka alatt, de papírtologatásból nem lehet jól megélni. A legtöbb jól fizető irodai munka IT, banki és hasonló területen van.


Persze tanulhatsz mérnöknek is, de az legalább három év, MSc-vel meg öt. (Amit valamiből finanszírozni is kell.) De akkor is ott a kérdés, hogy mi érdekel igazából, amivel foglalkozni szeretnél legalább 10 évet. (Addigra úgyis változik a világ és benne van egy újabb pályamódosítás.)

júl. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%

Kerdezot semmi se erdekli

Azert dolgozik gyarban

Azert akar 0 munkaval milliokat keresni

júl. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Senior Séf ***** válasza:
100%

Utolsó okfejtése tökéletes; Először is ki kellene találnod, hogy mit is szeretnél valójában csinálni. Kétkezi munkára gondolj, olyasmire, amiben naponta alkotsz, amit örömmel csinálsz. Hogy a magam példájával éljek, világéletemben utáltam az irodát, a bezártságot, ezért egész életemben elsődleges szempont a szabadság volt. 40 éve pl a TSz-eket jártam. Az volt a feladatom, hogy az ágazatokat megpróbáljam összefésülni. Hogy ne versengjenek egymással, hanem próbálják egymást segíteni. Soha senki nem tudta, hogy éppen hol járok, vagy hol kellene járnom, és ez baromira megfelelt nekem. Később is ilyen munkáim voltak. Remek életem volt, csak éppen 50 is elmúltam, amikor megtapasztaltam, hogy milyen boldogsággal tölt el a nyers fa érintése, illata. Ha ezt húszévesen tudtam volna, dehogy megyek fiatal házasként esti egyetemre, és szerzek két diplomát, amiknek aztán a büdös életben semmi hasznát nem láttam. Jó, most már nyuggerként annyit barkácsolok fával, amennyi a csövön kifér, még a horgászcuccom között is van egy szilfa darab, amit tapogatok, markolászok pihenés közben. Ellazít és boldogít.

Ilyesmire gondolok, hogy keresd meg, ami a kezedbe való. Persze ez nem ilyen egyszerű. Meg kell élni egy bizonyos kort, amíg egyáltalán észreveszi az ember ezeket a behatásokat. Fiatalon csak hajtunk, megyünk előre, mint a vak ló, csak a pénz számít. De azért próbáld meg, hátha neked sikerül. Van még időd kitanulni egy szakmát.

júl. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!