Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A visszaváltható palackokért...

A visszaváltható palackokért készpénz formájában is vissza-e adják? Itthon már 100db is összegyűlt, ezért is kérdezem

Figyelt kérdés
Nagy szükségem lenne Hétfő estig 100.000Ft-ra, ezért minden apróság jól jön, mert kölcsönkérni, és hitelt felvenni nem tudok (napi béres vagyok)

jún. 30. 08:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

1. Szerencsére nem járok ilyen helyeken...viszont nálunk nem nem különbözteti meg az automata a különböző helyeken vásárolt flakonokat.

2. Az ilyet jelenteni kell a MOHU felé mert valószínűleg trükköznek valamilyen módon a visszaváltással.


A honlapjukon (és eddig minden tájékoztató videóban/leírásban) is ott van hogy bármely flakon bármely automatában visszaváltható, nincsenek megkülönböztetések.

jún. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Idézet a MOHU oldalán találhatok GYIK-ből:


"Adott üzletben csak az ott vásárolt termékek csomagolását válthatom vissza?


Nem, az automaták és a kézi visszaváltó pontok is az árusítástól függetlenül az összes Magyarországon forgalmazott DRS-be tartozó terméket visszaváltják."

jún. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

↑ 4/ (10:58) Nyugtakérést kell választanod; ha csak olyan nyugtát lehet választani, hogy levásárolható nyugta, akkor azt. Aztán ha erre nem akarnak készpénzt fizetni, akkor jöhet a vita; az az ő hibájuk, hogy nem biztosítják a jogszabályban kötelezőként előírt két forma közül az egyiket.

Először időigényes, lehet, hogy másodszorra is, de aztán megtörnek, elterjed a pénztárosok közt, és teljesítik a készpénzes fizetést. Van elég aggódni valójuk a különböző hatósági ellenőrzések miatt, nem hiányzik nekik a vásárlók könyvébe írás, pláne, ha számomra ott is nem megfelelő választ adnak, mert akkor fordulhatok hatósághoz.


↑ 8/ (12:12). Úgy kell lennie ahogyan a 9-es válaszban olvasható (12:23).

Csak adott boltmérettől kell visszaváltó automatát működtetni, ha a falumban a kis magánboltban vásárolok ásványvizet, akkor nyomoznom kell azután, hogy a városban melyik üzlet(lánc) forgalmaz ugyanolyat? Nem. Például, a másfél literes műanyag palack ugyanakkora, akármelyik forgalmazó címkéje van ráragasztva; ráadásul a gyűjtőrekeszt nem kell hozzáigazítani, mert az automata összepréseli.

De, ha netán specifikus a visszaváltó automatájuk, akkor ott a jogszabályi kötelezettség: kézi átvételt kell biztosítaniuk.


Zavar, hogy kellemetlenkedem, de a számomra legkedvezőbb helyen és módon akarom megoldani a visszaváltást.

Nekem is rossz, mert a járás nagy részén, úgy kilenc éve, kaptunk ingatlanonként egy 90 literes kerekes kukás edényt zöldhulladék gyűjtésre, és egy 240 literest, újrahasznosítható hulladék (műanyag, fém, papír) gyűjtésre. Egyik héten az egyiket, a másik héten a másikat ürítik. Elég volt a kiürült pl. ásványvizes palackot laposra taposni, és az udvaron levő edénybe tenni.

Most lett ez a nyűg; a helyi boltban vásárolt csomagolásokat is vihetem a városba, visszaváltani. Ráadásul, eredeti formájukat megőrizve, ami azt jelenti, hogy pl. 6 db másfél literes palack, amelyek összesen 9 liter űrtartalmúak, rendezetten, szorosan elrendezve is (ahogyan a fóliában is vannak; 45,83%-kal több helyet, 13,25 liter helyet foglalnak.

Egy olyan üzlethálózat boltja van legközelebb (ingyenes parkolóval, illetve helyközi busz megállóval), ahol nem nagyon szoktam vásárolni. Elmondtam az üzletvezetőnek a helyzetem, azt is, hogy bármeddig elmegyek, hogy érvényesítsem a kormányrendelet biztosította lehetőségeim. Egyszer kell végig járnom az utat, sajnálom, ha ez hátrányt okoz számukra; egyszerűen rosszkor vannak rossz helyen.

jún. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
78%

Na, szórakozzon ezekkel az, aki környezetszennyező csomagolásban gyárt le és forgalmaz bármit is! Olyan megoldást keresek, amely nem csinál a "Tisztelt Vásárlóból" bohócot! Európa legmagasabb áfáját fizetem mindenre is és még egy boát lenyomnának az emberek torkán és még ezzel is én bohóckodjak!

NEM!

Intézzék!

jún. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!