Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Na szóval, az a helyzet, ugye benne van a köztudatban, hogy ebben az országban sajnos egyre rosszabb az élet meg stb és sokan mennek külföldre el

Én nekem sajnos elég nehéz helyzet ez, ugyanis időnként mennék időnként nem

Amikor beszélgetek online Facen mondjuk pár külföldi emberrel nagyon sokan kamu profilt tesznek ki például magukról szóval nem túl bizalomgerjesztő…

Ti maradnátok itt? Ha igen akkor miért és ha nem akkor miért nem? Elégedettek vagytok jelenleg azokkal amitek van?


tegnapelőtt 00:18
 1/3 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: láttok-e arra esélyt, hogy talán 40-50 év múlva jobb lesz a helyzet egy kicsit?
tegnapelőtt 00:19
 2/3 anonim ***** válasza:
47%

Miért egyre rosszabb a helyzet? Hány emberről hallottál itt Magyarországon aki pl éhen halt azért mert nem dolgozott?

Fizetés után tele vannak a gyors éttermek. A minden féle boltok megy az eszeveszett pénzköltés minden hülyeségre. Utána meg csodálkoznak az emberek hogy nincs pénzük. Ha elkölti felesleges hülyeségekre és nem teszi félre, akkor persze hogy alig jön ki egy hónapban a keresetéből. A helyi Jyskbe naponta 2-3 kamion áru érkezik és nem egy nagy városról beszélek.

Csomó olyan emberrel találkoztam már munkámból kifolyólag akik nem akartak költeni a 15 éves autójukra mert sokba kerülne és nincs pénzük megjavíttatni. Utána meg a városba látni őket új autóval szaladgálni.

Nagy a jó lét itt Magyarországon. Ahol az emberek megtehetik ezeket a dolgokat. Hogy nem foglalkoznak semmivel. Csak szórják ki a pénzt az ablakon.

Nem nem látok rá esélyt, ha csak nem változik ez a jó magyar mentalitás, hogy hogyan ne oldjunk meg dolgokat. Meg hogy nem baj az, ha nekem rossz valami, csak akkor a másiknak is legyen rossz.

tegnapelőtt 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

2

Igen, ilyen is van, hogy emberek hülyeségekre szórnak el pénzt. De azért nem csak ez van.

Mi piacon árulunk őstermelőként 20 éve. Egy pár éve azt látjuk, hogy hó elején, mikor jellemzően fizetést/nyugdíjat kapnak az emberek, olyankor sokan vásárolnak, de fizetés/nyugdíj előtt 1-2 hétig alig lehet valamit eladni. Mivel olyankor már sok embernek nincs pénze fél kiló gyümölcsre se, csak a legalapabb élelmiszerekre (jó esetben).

10 éve még nem ez ment, fizetés előtt nem állt le a forgalom, csak egy minimális csökkenést lehetett látni.

tegnapelőtt 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!