Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Logisztika tényleg egyenlő a...

Pockoda kérdése:

Logisztika tényleg egyenlő a kereskedővel?

Figyelt kérdés

Szeretnék kereskedőnek tanulni, akik a projecteket hozzák a céghez. A HR-el beszéltem erről, hogy segítsenek ebben, hogy melyik szakra menjek ez ügyben. Azt mondta nekem a HR hogy felesleges egyetemre mennem ez miatt és menjek logisztikára merthogy a kettő ugyan az és van belőle gyorstalpaló.

Én úgy tudom nem egyenlő a kettő , de cáfoljatok meg ha igen.



jún. 20. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmikèppen sem. A logisztika az a szállítás és tárolás.
jún. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia, nyilván nem voltam ott, de ez alapján a pár mondat alapján picit elbeszéltetek egymás mellett.


Amit te szeretnél, az a sales/account manager állás, én speciel ezzel foglalkozom, bankárként tulajdonképpen más bankoknak és gyáraknak adunk el különböző pénzügyi termékeket. Szép szakma, és bölcs, hogy ezzel szeretnél foglalkozni, mivel a következő évtizedekben az AI terjedése alapjaiban fogja átalakítani a munkaerő piacot, de a magas humán interakció miatt ez a szakterület viszonylag stabil kilátásokkal rendelkezik.


Két irányból kerülhetsz ebbe a munkakörbe, ha a főiskolai/egyetemi képzéseket nézzük: az egyik a marketing szak, és később hozzátanulod ami az adott iparágban szükséges tudást, a másik pedig, hogy elvégzel valami normális alapszakot (mérnöki, informatikai, közgazdasági képzések), érteni fogsz valamihez, dolgozol picit az iparban, és szakemberként válsz lépésenként értékesítővé. Én az utóbbit csináltam, és az a tapasztalatom, hogy a jobban kereső, komoly front office/sales emberek döntő többsége így vált azzá, aki.


Fontos azonban, hogy itt adnod magadra. Nem vagyok modell én sem, de egyszerűen normálisan kell kinézned, ha dagi, görnyedt lennék, valószínű még mindig power query kódokat írogatnék Excelben egy váci úti ssc-ben. Sportolj, találd meg milyen frizura hozza ki a legtöbbet az arcodból, fektess be normálisan szabott ruhákba, olvass, tanulj meg beszélni, légy szalonképes, mert ha együgyű vagy nem fognak százmilliós projecteket rád bízni.


A logisztika, amit a HR mondott, egy nagyon jó tipp, ha egy stabil, de jól kereső, szellemileg stimuláló érdekes munkát szeretnél. Utóbbiról nem tudok sokat mondani, de sok logisztikus barátom van, és nagyon szép szakmának tartom, olvass utána. Közgazdász képzéseken tudsz logisztika irányba szakosodni, főleg a nemzetközi gazdálkodás szakosok szoktak elmenni logisztika irányba, tényleg nem találkoztam még olyannal, aki megbánta volna.


Tömören tehát (bocsi, hulla fáradt vagyok, lehet följebb kissé össze vissza fogalmaztam)

-értsél valamihez, csak tudod tartósan eladni magad és a terméket, ha aki az asztal túloldalán ül, és megveszi, levágja, hogy legalább olyan, ha nem jobb szakember vagy.

-adj magadra

-tervezz legalább 5-10 éves távlatokban. Lehet, hogy a következő, de lehet, hogy az azt követő munkahelyed sem lesz konkrétan az amit te akarsz, de ha segít, hogy elvigyen a végcélhoz, jó úton vagy.

-olvass álláshirdetéseket. havi 1-2 alkalommal fusd át a linkedin és profession.hu álláshirdetéseket, értsed mihez milyen követelmények szükségesek

-használd nyugodtan a fórumokat, a gyakorikerdesek jó kiindulás, rengeteg tanultam itt anno. Lehet, hogy fölteszel egy kérdést, és nem kapsz hasznos választ, de ha fölteszed picit másképp 1-2 hónap múlva lehet becsúszik majd egy olyan (remélem) hasznos válasz, mint itt az enyém.


Sok sikert!

jún. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ennek a történetnek az volt az eleje, hogy az egyik hölgy elment személyes okok miatt tőlünk és sok szépet mesélt a szakmájáról és megtetszett. Emiatt jött fel bennem, hogy elvégezném ezt a szakmát, és mentem be beszélni a HR-el. Ekkor vágta rá azonnal, hogy nekem minek az mert a logisztika és a kereskedő egy és ugyan az.
jún. 20. 21:58
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
jún. 20. 21:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Területi képviselő szeretnél lenni? A logisztikus a szállítmányozással foglalkozik, nem az új ügyfelek bevonzásával.
jún. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!