Könyvkiadásban jártasabbak, tapasztalatotok szerint mennyire függ össze nagyjából a Word dokumentumba írt kézirat hossza a kiadótt művel?
Úgy értem, hogy nyilván kiadótól függ, méretezéstől, betűmérettől, ezer dologtól, úgyhogy max egy átlagot lehetne mondani saccra, de az a kérdésem, hogy word dokumentum oldalszáma az mennyivel kisebb a kiadott regény oldalszámánál. Pl egy 155 oldalas regény, 12-es betűméret, Times New ROman betűtípus milyen hosszú lenne kiadva? (Erre nyilván, ilyen kevés adattal, max az tud válaszolni, aki könyvkiadóban dolgozik vagy adták már ki regényét, úgyhogy első sorban az ő válaszuk érdekelne).
Köszönöm!
Igen, éreztem, hogy sántít így a kérdés, csak hirtelen nem tudok többet hozzáadni, mivel nem dolgozom könyvkiadónál és a szakmai ismereteim sincsenek.
Igazából, ha te ilyen helyen dolgozol, akkor 1-1 példának is örülnék, hogy dolgoztál már könyvvel ami xy oldalszámú volt, kiadva pedig xyz lett, pl.
A szövegállományból egyetlen adat érdekes, a leütésszám. Sem a betűtípus, sem a fokozata nem mérvadó. Viszonyítani sem lehet igazán. Egy kisregény kb. 270 ezer leütés, 40 ezer szó.
Az oldalszámot illetően ha a teljes szövegről eltávolítod a formázást, az oldalméretet átállítod B5-re, akkor egy nagyon durva közelítést kaphatsz a terjedelemről.
Attól függ, hogy a kész könyvet milyen méretűre tervezed.
A/4, A/5, B/5 stb.
Ezen belül a betűtípus, betűméret, sorközök, bekezdések.
Valamint a könyv szerkezete: fejezetek stb.
A leütés számok nagyjából azonosak.
Viszont a terjedelme ( nagyság, oldalszám, stb) a szerkesztésen, betűméreten, sorközön, bekezdések kezelésén múlik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!