Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ajándék torta a kukában...

Ajándék torta a kukában végzi. Én reagálom túl vagy jogosan vagyok felháborodva?

Figyelt kérdés

Páromnak a tesójanak volt a szülinapja, imádok sütni főzni,. úgyhogy nem is volt kérdés, hogy sütök neki egy tortát mire jön haza a hétfőn a barátnőjétől.

Nem vagyunk annyira nagyon jóban amúgy, jelenleg még mi így hárman lakunk egy albérletben,de én nagyon szeretek kedveskedni.

Nagyon sokat ötleteltem, hogy milyen tortát süssek, kisebb hűtőnk van, el is férjen, miegymás, végülis epres mascarpones, fehér csokis tortát készítettem.

Eper szezon vége elég sokat rohangáltam, hogy találjak horror áron epret..

Megsutottem átadtuk az ajándékkal együtt, úgy tűnt örült neki, de kb egy szeletet se evett meg belőle!

Napokig állt a hűtőben...és megromlott, egy szeletet nem evett belőle.

Úgyhogy ma fogtam és kidobtam..

Annyira érdekelte a dolog, hogy fel se tűnt neki, hogy kidobtam!


Tény, hogy picit a krém nem lett olyan jóízű, de abszolút nem kellett volna a kukában végeznie!


Szerintetek jogosan vagyok nagyon kiakadva? És esik ennyire rosszul?

Nyilván nem olvastam rá, hogy miért nem ette meg.. miegymás..lehet azt kellett volna vagy nem tudom.. igazából ebben a helyzetben, hogy kellett/kellene reagálni.



Hozzáteszem, hogy másnak rendelésre, sütiket, tortát készítettem már és sose volt panasz, nem vagyok cukrász...de azért na..


jún. 13. 21:09
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Egyáltalán nem evett belőle, vagy "kb. egy szeletet sem" fejezett be? Azzal te vállaltad a kockázatot, hogy ha olyan dolgot raksz bele (gyümölcs, krém, ízesítés) amit egyáltalán nem szeret a megajándékozott, akkor nem is fog belőle enni. Vagy az is benne lehet, hogy valóban nem ízlett neki, ha már "nem lett olyan jó ízű" szerinted sem. Ezek miatt nem jogos a sértődés.


Amiatt meg lehetne sértődni, hogy akkor miért nem mondták ezt neked a látványos kerülgetés helyett, de ajándékot nem illik kritizálni a mondás szerint sem.

jún. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Direkt olyan dolgokat tettem bele amit szeret, nyilván:)

Számomra azért nem lett olyan nagyon finom,mert én amúgy édesszájú vagyok, Ő annyira nem így kevesebb cukorral készítettem de össz..emiatt.

Köszönöm szépen a hozzászólást igaz amúgy.

jún. 13. 21:29
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom. Nekem is van hogy megfeledkezek a hűtőbe tett dolgokról ha nem járok rá egy ideig...de gondolom egy torta azért más eset. Érthető hogy rosszul esett ez neked de szerintem csak vond le a tanulságot, legközelebb nem fáradsz vele.
jún. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Így igaz, ezt egy életre megtanultam...☺️😅
jún. 13. 22:04
 5/8 anonim ***** válasza:

Kérdezd őt meg, miért nem ízlett neki a torta. Legközelebb már bizonyára ízleni fog neki.

Elhiszem, hogy Neked rosszul esik, de ezért nem haragudnék meg, ha nem ízlett neki. Ha üzletben veszel valamit és nem ízlik, azt is kidobod, vagy felkínálod másnak, akinek ízlik.

jún. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Miért nem őt kérdezed miért nem kóstolta meg?
jún. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Jómagam alapon nem vagyok édesszájú, az más kérdés, hogy időnként nagyon. Javarészt sós nasikat szeretem, de van hogy egy tál sült krumpli jobban esik, mint bármi süti.


Sose szerettem, ha "meglepnek" valamivel, nemhogy ízlés és hangulat függő dologgal.


Ilyen nálam a torta is.

Kb 2-3 évente ha egyáltalán kívánom.


Te magad is írtad, hogy kevésbé édesre készítetted okkal. Gondolom innen már vágesz mire akarok kilyukadni.


A sütiket pedig nem lehet hosszú ideig elrakni, mint pl egy tábla csokit.


Sose értettem a túlbuzgó felesleges gesztusokat az emberekben. Nekem 10 évembe fájt lekoptatni a családot ezen dolgokról. Így pedig mindenki jól járt, nem ér kellemetlenség, a pénzük, alapanyaguk nem megy a semmibe.


Hozzáteszem, 30 év alatt sose kaptam senkitől családon belül olyan dolgot, ami oké lett volna.


Párommal pedig mindig megbeszéljük mi legyen és inkább elmegyünk valami programra, kiruccanásra saját ízlésnek megfelelően.

jún. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Igen értem mit akarsz mondani, köszönöm szépen a valszod!

jún. 15. 07:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!