Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan szabaduljak meg az...

Hogyan szabaduljak meg az állandó social media függőségtől?

Figyelt kérdés
Azon töprengek éppen, hogy szeretném korlátozni az időmet, kevesebbet lógni a social médián. Egyébként nem nyomkodom egész nap a telomat, de, észrevettem, hogy valamilyen szinten mégis twljesen belevésődött a napi rutinom közé. Amikor úgy eltelik 30-40 perc, hogy a telomat pörgetem, ráeszmélek, hogy ez most komoly? Mennyi hasznosabb dolgot is csinálhatnék helyette. Ti hogyan védekeztek ellene?

jún. 11. 23:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Ajánlanám neked, hogy menjél nomád táborba, de kérdés, hogy utána újra ugyanígy rákattannál-e.
jún. 12. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyszerű, letörlöd magad a közösségből. Én se vagyok regisztrálva sehol, nem is nyomom annyit a telefont, mint mások.
jún. 12. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%

Nyomógombos telefont használok gyerekkorom óta. Most 32 vagyok.


Annyira logikus lenne az emberek javánál. Ha ráérek, van céges laptop melóban (most is arról írok), meg otthon is. Ha dolgom van, vagy közlekedek, értelemszerűen nem érek rá. Nem is értem, mások hogy tudják minden üresjáratos pillanatban a telefont bújni, ráadásul nyilván nem értelmes dolgokat nézve/olvasva.


(Nekem is van okostelefonom az értelmes appok miatt, pl. iCsekk, meg azt használom GPS-ként. Kesztyűtartóban tartom, és akkor veszem elő, ha kell, nem amikor tehetem.)


Mindenképp pozitív első lépés, hogy tennél ellene.


Szerintem nem az a legjobb, ha törlöd magad mindenhonnan, mert akkor ugyanúgy kézbe veszed, legfeljebb Youtube-ot nézel, vagy akár itt lógsz. Nem a tiltás a megoldás, hanem a szükségszerű használat. Nekem is van FB, ott el lehet érni írásban, ingyen, aztán majd reagálok laptopról. Erre használom.

jún. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Valalj el 12 ora nehez fizikai munka

Akkor csak dolgozol meg alszol

jún. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

12 órában dolgozom Bécsben ingázva, fizikai munkát végezve, szóval az adott, aznap nincs is kezemben a telóm, csak este válaszolgatok üzenetekre.


Maga ez a függőség még akkor kezdhetett kialakulni amikor középsuliba jártam, és bejött a facebook, sok szabadidőm volt, és mindenki a neten lógott, ebből megmaradt a face, insta része, tegnap mondjuk instát letöröltem.


Próbálok tudatosabb lenni, úgyhogy köszi mindenkinek, hogy írtatok, csak érdekelt mások, hogyan állnak ehhez az egészhez. :)


29/N

jún. 12. 09:02
 6/10 anonim ***** válasza:
Add el a telodat es ne vegyél masikat 🤣
jún. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindig x időt korlátozz be magadnak, mondjuk kezdésnek 15 perc. Nincs még ezt megnézem, nincs még 5 perc, letelt az idő, leteszed a telefont. Foglald le magad, takaríts ki, keress hobbit, olvass könyvet. Lényeg, hogy mindig legyen más dolgod, mint a telefonon pötyögni. Ha telózol, legalább értelmes tartalmakat nézz, ne agyrombolókat. Például a Monopoly dokumentumfilmet ajánlom, kicsit kizökkensz utána a beszűkült online életből.
jún. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Naponta sokszor 30-40 perc, vagy mindösszesen egész nap van annyi?


Első esetben nyilván a megszokott “fejben dől el” erőltetés. Függőségekre nincsennek csoda módszerek. Csökkenteni kell a mennyiséget majd szép lassan már nem használod. Ez minden függőségre igaz, legyen kaja, pia, cigi vagy facebook vagy akármi.


Második esetben, ha összesen egész nap 30-40 perc, az nem sok. Az embereknek mindig is voltak szokásai amik nem hasznosak csak szórakozásból teszik. Semmi gond nincs ezzel. Én nem szeretem mikor valaki magyaráz, hogy neki nyomógombos telója van, ő aztán milyen menő, mert nem rontja meg a technika. De a tv-t hajnalig bámulja vagy hasonló…

jún. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem akarok teljesen elzárkózni a technikától, marad az okostelefon is, csak ezt a buta berögzült - pörgetem a facet, instát a semmiért érzést- akarom főleg megszüntetni, és valami hasznos időtöltésre cserélni. Csak mint ahogyan te is írtad, nem olyan egyszerű, kicsiben kell kezdeni...


Jelenben szeretnék élni, jobban megélni a pillanatokat, sokszor úgy eltelnek napok, mire felocsúdok másnap van.

jún. 12. 22:57
 10/10 anonim ***** válasza:

Pl csak messengert használsz a fb tól.


Nekem nem volt és nincs is net a telefonomon.


Fejben értékeld át, hogy érdemes-e mások jelentéktelen, unalmas, semmilyen vagy pl önimádó posztjaikat nézegetned a saját életed helyett?


Havi 2 alkalommal lépek be fb ra fotós ismim miatt, aki idősebb generációból van és nem igen akar átjönni discordra.


Discordon kívül már nem használok semmit.

Max youtube-t, munka alatt podcast stb. vagy ha kell infó valami kivitelezéséről.


Sokkal jobb saját életben jelen lenni és a közérzet is javul.

Ha pedig magányodban nyomod az oldalakat, akkor keress ismerősöket barátokat, akikkel időnként összefutsz vagy közös dolgot csináltok célként, mint pl torna, sport, hobbi akármi.


Ha "unalom" (amit mai napig nem értek), akkor is vegyél elő bármilyen tevékenységet. Hobbi, akármi. Melyek más-más formában kikapcsolnak vagy akár még plusz kesst is hozhatnak számodra.


29N szintén.

jún. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!