Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha nem csinálják meg jól az...

Monk1 kérdése:

Ha nem csinálják meg jól az olvasószemüveget a vállat időre, akkor vissza lehet kérni a teljes összeget, a vizsgálati pénzel együtt?

Figyelt kérdés
Apám a múlt héten pénteken volt bent az őrs vezér téri sugárban lévő ofotért üzletben, olvasó szemüveget csináltatni. Azt mondták neki hogy 2 hét. Én utána néztem ennek az üzletnek, és hát elég sok rájuk a panasz. Arra lennék kíváncsi, ha nem lesz jó a szemüveg az ő hibájukból, akkor kötelesek vissza adni a pénzt, ha nem akar tovább várni rá? Mármint ha felajánlják neki hogy várjon még és kijavítják. De ezt nem köteles elfogadni, ugye? Orvosi papírral ment, de azt mondták neki hogy nem volt megfelelő szerintük a vizsgálat, így csináltak ők is egyet. Természetesen nem ingyen. De ha nem lesz jó a szemüveg a vállalt időre, akkor a vizsgálat árát is vissza kell adniuk, mert végül is nem apám tehet róla ha nem csinálják meg normálisan. Ezért ő nem fizethet rá, mert bénák. Csak azért kérdezem, mert a sok panasz miatt nem bízom bennük, így tudni szeretném hogy apámnak kötelesek e vissza fizetni mindent ha nem lesz jó a szemüveg

jún. 11. 15:56
 1/4 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem a Chat GPt-t, és ezt a választ kaptam. Remélem tányleg így van..


A magyar fogyasztóvédelmi szabályok szerint, ha egy termék vagy szolgáltatás hibás, a fogyasztónak joga van a hibás termék javítását vagy cseréjét kérni. Amennyiben a javítás vagy csere nem lehetséges vagy aránytalan terhet róna a szolgáltatóra, a fogyasztó jogosult árleszállítást kérni, vagy a szerződéstől elállni és visszakérni a pénzét.


Az Ön esetében, ha apja szemüvegét nem készítik el időben, vagy ha a kész szemüveg nem felel meg a szükséges követelményeknek, akkor az alábbi lehetőségek állnak rendelkezésre:


Javítás vagy csere: Az első lépés, hogy kérni kell a hibás szemüveg kijavítását vagy cseréjét. Ha a bolt felajánlja a javítást vagy cserét, de apja nem akar tovább várni, joga van elutasítani ezt az ajánlatot, különösen ha a késedelem jelentős.


Szerződéstől való elállás és visszatérítés: Ha a szemüveget nem készítik el megfelelően, apjának joga van elállni a szerződéstől és kérni a teljes vételár visszatérítését, beleértve a szemvizsgálat díját is, mivel a hibás termékért a fogyasztónak nem kellene fizetnie.


Fontos, hogy minden lépést írásban dokumentáljanak, és kérjenek hivatalos választ az Ofotértől a panaszukra. Ha az Ofotérttel nem sikerül megállapodni, akkor a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatósághoz lehet fordulni, vagy békéltető testülethez.


Összefoglalva: Igen, ha a szemüveget nem készítik el időre vagy hibásan készítik el, és apja nem akar tovább várni, akkor visszakérheti a teljes összeget, beleértve a szemvizsgálat díját is

jún. 11. 16:37
 2/4 anonim ***** válasza:

Bemész és ki kell nyitni a szádat.


Hidd el, ha ideges vagy/és határozott vagy, akkor nem szarakodnak veled sehol.

jún. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést még átgondolom mielött véleményt írok.
jún. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szerencsére jó lett mindkét szemüveg, amit csináltak. Ha hibásan készítették volna el, akkor max 5 napot adtam volna nekik hogy kijavítsák, mert ha a vállalt időre hibásan gyártják le, akkor nem vagy köteles még plusz várni míg megint elkészítik, vagy javítják. Pláne ha a vizsgálatot is ők csinálják, annak ellenére hogy vittél orvosi papírt is. Ha nem vállalták volna hogy 5 nap alatt kijavítják, akkor vissza kértem volna a pénzt. És kötelesek is lettek volna visszaadni. Ezt csak azért írtam le, mert olvastam hogy sokszor eljátsszák, hogy a rendelt szemüveget hibásan készítik el, és ráfogják hogy hozzá kell szokni a szemnek, ami a legtöbb esetben nem igaz. Illetve ha mégis igazolódik hogy ők hibáztak, pl nem jól csiszolták le, megcserélték a lencséket stb stb.. akkor is 2-3 heteket kell várni míg megjavítják, amit ők rontottak el. Mivel ők a hibásak, akkor te teszel nekik szívességet azzal, hogy adsz nekik még 1 esélyt a javításra, de.. nem vagy köteles, és akár azonnal visszakövetelheted a pénzed, hogy ezek után már nem bízol bennük, és nem kérsz többé belőlük. Vigyázni kell velük, mert ha látják hogy nem vagy tisztában a jogaiddal, akkor átbasznak, és váratnak több hetet is, mire kijavítják a bénaságukat..
jún. 28. 15:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!