Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vissza küldtem két online...

Neo44444 kérdése:

Vissza küldtem két online vásárolt rendelt terméket egy számítógép házat és egy tápot hiánytalanul. Erre ezt email küldték vissza, hogy csökkentett vételárat fizetnek vissza megtehetik ezt?

Figyelt kérdés

Tisztelt Ügyfelünk!


A vissza küldött termékeket újként nem tudjuk már értékesíteni mivel csomagolásuk sérült, hiányos így csökkentett értékben tudjuk vissza téríteni.



#online #garancia #Visszaküldtés
máj. 2. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Határeset, elvileg igen, de ezért? Hát nyilván nem újként adnak el egy már kibontott, kipróbált terméket, legalábbis jobb helyeken.
máj. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De egy egyszerű fóliáról van szó ez nevetséges. Máskor is küldtem vissza ilyen terméket de eddig ilyen nem volt. Mit lehet ilyenkor csinálni?
máj. 2. 18:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi van az ÁSZF-ben? Ami ott le van írva, azt te elfogadtad vásárláskor.
máj. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hivatalosan 14 napon belul jogod van elallni a vasarlastol. Tehat fogy vedelemhez mehetsz meg perelhetsz.


Etikai oldalrol pedig egy gany ez a torveny.


Aszf-el nem lehet felulirni.

máj. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jog szerint online vásárlás esetén átvételtől számított 14 napon belül lehet jelezni az elállási szándékot. Ennek napjától kezdődően 14 nap van a visszajuttatására. Ettől a kereskedő a vevő javára korlátlanul eltérhet.

A visszavétel feltétele, hogy hiánytalan legyen, és a megismeréshez feltétlenül szükséges mértéken felül nem lehet használt. Ez is előírás.

És ugyanezen jogszabály előírja, hogy a sértetlen csomagolás nem írható elő. Így azt nem követelheti a kereskedő.

Egyszerű példa: honnan tudod, hogy kicsi a pulcsi, ha nem veheted ki a csomagolásból?


Ha nem tudtok megegyezni, akkor fordulj békéltető testülethez.

máj. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Már írtam a békéltető testületnek. Egyébként csak, hogy mindenki tudja a foramax computerről van szó ne vegyen innen senki semmit hiába olcsóbb nem éri meg, a garanciális ügyintézés a röhej.
máj. 2. 20:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!