Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Érdemes ilyenbe befektetni?

Érdemes ilyenbe befektetni?

Figyelt kérdés

[link]


Úgy nézem nem kamu ember



2024. ápr. 30. 02:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát persze. Nagyon megéri!

Mondjuk neked nem, de neki nagyon!

2024. ápr. 30. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy újabb behúzós szektacsoport. Egészségedre.


Kifejezetten megviselt emberek láthatóak a képen.

2024. ápr. 30. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2/


Na de ez rendes ember nem?Volt műsorokban is,hogy 18 éves korát jósolták,hogy addig él aztán most meg már harminc fölött van meg írt könyvet is.

2024. ápr. 30. 15:06
 4/6 A kérdező kommentje:

1/


Nem csak jót akar másoknak is,mert ő is volt már elesett?

2024. ápr. 30. 15:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy, hol éltél eddig, hogy ennyire naiv vagy?
2024. ápr. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Minden a részleteken múlik, amit az oldal alapján nem ismerünk, így véleményt mondani is nehéz róla. Egy befektetés akkor is lehet kockázatos és bizonyulhat bukásnak, ha egyébként a legjobb szándék mellett követnek el hibákat megfontolatlan emberek.


Mosolyka egy celeb/influencer. Amennyit tudok róla, az alapján hiteles, normális, eddig még nem vert át senkit semmivel, de eddig nem is hallottam hasonló üzleti ajánlatáról. A betegsége kapcsán megosztott dolgok, a pozitív szemlélete és üzenetei révén vált híressé, népszerűvé.

Erre a népszerűségre több féle üzletet felépített már. Úgy emlékszem, hogy voltak belépődíjas előadásai, de ilyen az is, hogy könyvet adott ki, amit főleg azok vettek, akik a többi tevékenysége miatt már ismerték és kedvelték legalább valamennyire, vagy csak kíváncsiak voltak rá. Az ilyen üzletek legalább részben arról szólnak, hogy a szimpatizánsok boldogan áldoznak rá, hogy akit kedvelnek, az a hozzájárulásukkal gazdagodjon és mellesleg még kapnak is érte valamit, ami talán még értékes is számukra.

A mindenféle interjúk és egyéb szereplések tovább növelték az ismertségét és népszerűségét, amik további üzleti bevétel lehetőségét teremtették. Hiszen aki nem ismerte őt korábban, de a DTK vagy másik interjúban találkozott vele, szimpatikusnak tűnt, esetleg megismerte a többi dolgát is, az nagyobb eséllyel vett tőle valamit, amiből neki pénze lett.

Ez eddig teljesen legális, nehezen vitatható/támadható eljárás.


Most úgy tűnik, hogy a termékekkel házalás helyett pénzügyi befektetést gyűjt az új cége számára, aminek a sikereiből majd később vissza akarja fizetni a befektetőknek ígért hasznot. Ez teljesen korrekt üzleti ajánlat is lehet. Sok cég csinál hasonlót. Maga a tőzsde is erről szól, csak ott szabályozott tőkepiaci tranzakció zajlik.

A nem tőzsdei cégek is csinálnak hasonlót, hogy kisbefektetőktől pénzhez jussanak. Pl. Nekem van egy kávézóm, ha beszállsz X összeggel, akkor kisebbségi üzlettárs leszel és ennyi idő múlva Y részesedést kapsz majd abból a haszonból, amit a te pénzed felhasználásával tudok elérni a cég fejlesztésében. Neked megéri befektetni, mert részesedsz a haszonból és segítesz egy barátodnak a cégét felfuttatni. Nekem megéri lemondani a jövőbeni nyereség egy kis részéről, cserébe azért, hogy olyan pénzt költhetek el, ami nekem nincsen (hiszen tőled kapom) és nem egy banktól kell hitelt felvennem rá.

Itt jönnek be az olyan kérdések, hogy vajon fizet-e ez a vállalkozás olyan/nagyobb hasznot, mint ha azt a pénzt állampapírba fektetném, vajon mennyi garancia van rá, hogy tényleg sikeres is lesz a vállalkozás és viszontlátom a pénzemet és nem tűnik el nyomtalanul. Többek közt ezeket is mérlegelni kell, hogy felmérd, hogy mennyivel kockázatosabb és megéri-e a haszna, amikor nem állampapírba fektetsz.


Egyáltalán nem feltétlenül ördögtől való, hogy egy híres ember befektetési lehetőséget kínáljon. Ennyi alapján akár korrekt üzlet és talán még jó lehetőség is lehet. Viszont egyáltalán nem biztos, hogy tényleg az és valószínűleg a követői többségében olyanok, akik képtelenek gazdasági alapon megítélni, hogy így van-e vagy sem.

Ez pedig akár visszaélésre is lehetőséget ad és külföldön biztosan voltak már hasonló átverések, hogy celebek pénzt gyűjtöttek valamilyen üzletre, amiből semmi nem lett. Leginkább azon múlik minden, hogy ők mennyire korrektek a követőikkel, támogatóikkal, na meg hogy mennyire jó üzletemberek.

Mert még ha ők maximálisan korrektek és jó szándékúak, akkor is könnyen megtörténhet, hogy nem értenek ahhoz, amit csinálnak (vagy őket is átverik mások, akikben ők naivan bedőlnek) és ezért becsődöl a vállalkozásuk. Így még ha akarnának se tudnának semmit visszafizetni a befektetőiknek. Ahhoz ugye mennie kéne az üzletnek és hasznot termelni, hogy legyen miből kifizetni a befektetők részesedését. Ha viszont tönkre megy a cég, ahelyett, hogy hasznot termelne, akkor a befektetőket sem biztos, hogy ki tudják fizetni.

2024. máj. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!