Milyen következményei lehetnek annak ha valaki évekig halogatja a munkát és a tanulást?
Lehetetlen megmondani, hogy milyen következményei lehetnek. Leginkább a körülményeidtől és az élethelyzeteidtől függ. Ha még élnek a szüleid és eltartanak, pláne ha még van is annyi pénzük, hogy az fedezni tudja a te életed minden költségét is, akkor akár extrém hosszan is el tudsz lenni így is.
Ha kellően alacsonyak az igényeid, netán még az utcán, vagy egy romos házban is el tudsz élni, akkor megint csak a végtelenségig kitolható, hogy meddig nem ér erős késztetés, hogy változtass bármin.
Ahogy a mondás tartja, az idő az egyetlen igazán meg nem újuló erőforrás. Az elfecsérelt idődet sosem kapod vissza és semmitől nem lesz hosszabb az életed. Nem tudjuk, milyen hosszú az életünk, de azt biztosan tudjuk, hogy előbb-utóbb véget fog érni és összesen csak annyi időt tudsz eltölteni az életben, amennyi neked megadatott. A te döntésed, hogy ezt hogyan és milyen eredményességgel töltöd el.
Nem árt viszont tisztában lenni vele, hogy az időnek van egy hatványozási képessége. Erre épül a tanulás, a karrier építés, a gyakorlás, a kamatos kamat, minden.
Ha valamit korán megtanulsz, korán elkezdesz valamit begyakorolni, korán elkezdesz karriert építeni, korán elkezdesz pénzt gyűjteni, akkor az idő hatványozó képessége a korai erőfeszítéseidet hosszú távon extrém módon meg tudja sokszorozni. A tudásod hatványozottan fog gyarapodni, a hosszú ideig gyakorolt dolog sokkal jobban fog menni, a karriered komolyabb tempóban fog fejlődni, a pénzed sokkal jobban fog szaporodni.
Ebben viszont van egy csapda is, mert az idő a negatív dolgokat ugyanúgy hatványozni fogja. Ha te nem tanulással, hanem hülyeségekkel, gyakorlás helyett tétlenséggel, karrier építés helyett munkakerüléssel, egészséges életmód helyett egészség károsítással, tudatos gazdálkodás helyett értelmetlen pénzszórással töltöd az életed jó részét, akkor ezek a hatások fognak hatványozódni az idők során és rengeteg pénzed elfolyik baromságokra, karrieren, szakmailag, tudásban nem fogsz sehova fejlődni, sőt akár teljesen el is hülyülhetsz, ellustulhatsz és akár még menni is nehezedre fog esni, nemhogy dolgozni.
Fiatalon könnyebb tanulni, mint idősebben és amit fiatalon megtanulsz, azt az életed további részében hosszabb távon tudod hasznosítani, egyre jobb eredményeket, lehetőségeket tudsz általa elérni. Minél tovább halogatod a tanulást, annál nehezebben tudod elsajátítani a dolgokat és annál rövidebb idő marad az életedből, hogy hasznosítani tudd a megszerzett tudásodat.
Fiatalon jobban bírod a munkával járó nehézségeket, könnyebben regenerálódik a tested a munka okozta fáradtságból, jobban tudsz alkalmazkodni a kényelmetlen és változó körülményekhez. Ha fiatalon kényelemre szoksz, megszokod, hogy nem kell dolgoznod, rossz szokásokat veszel fel, azokat idősebb korban sokkal nehezebbé válik megváltoztatni.
A munkaerő piacon jobban elfogadott, ha fiatalon kevés dologhoz értesz, kevés tapasztalatod van. Minél idősebb vagy, annál nagyobb szaktudást és munka tapasztalatot várnak el tőled és annál jobban tudsz érvényesülni is. Ha kisebb tudásod, tapasztalatod, szakmai háttered van, akkor egyre idősebben kényszerülsz versenyezni ugyanazokon a területeken a nálad jóval fiatalabbakkal. Miközben te egyre öregedve egyre kevésbé bírod már a munkát, a versenyt a fiatalabbakkal, egyre komolyabb szakmai és pénzügyi elismerést várnál már csak az éveid miatt is, közben a munkád értéke nem magasabb a fiatalokénál, sőt...
Tudok tragikus esetekről, ám olyan történeteket is tudok mesélni, ahol az illetők feltalálták magukat és helytálltak. Nem szenvedtek a jövőben hátrányt.
Nagyon ember függő.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!